tv3.lv

18 gadu kopš Talsu traģēdijas. Lietā ir vēl daudz neatbildētu jautājumu

1997. gadā notika viena no lielākajām tā laika traģēdijām Latvijā. Talsos Iekšlietu ministrijas rīkotajos ugunsdzēsēju svētkos 19 metru augstumā, lūstot un krītot autopacēlāja grozam, dzīvību zaudēja deviņi bērni. Glābēju bijušais priekšnieks Aivars Straume atzīst, ka joprojām nesaprot, kā tas varēja notikt.

2015. gada 8. septembrī 7:36

1997. gada 28. jūnijs vēl aizvien ir viena no melnākajām dienām atjaunotās Latvijas vēsturē. Ugunsdzēsēju un kārtībsargu svētki kļuva par visļaunāko murgu deviņu bērnu vecākiem, kuru atvases atradās pārpildītajā autopacēlāja grozā. Vēl 21 cilvēks guva dažādus ievainojumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl aizvien neatbildēts ir tas, kāpēc vispār pārpildītais grozs ar bērniem pacēlās un kāpēc bija atslēgta tā automātika. “Faktiski tam nevajadzēja nemaz celties augšā, jo virs 450 kilogramiem, cik es atceros, vajadzēja nostrādāt automātikai un palikt uz vietas. Kas tur bija par vainu, kāpēc tas tā notika, grūti aptvert,” Aivars Straume, bijušais VUGD priekšnieks.

Skaties foto:

Pēc tam striktas izmaiņas piedzīvoja arī instrukcijas, un traģēdija atbalsojās arī valdības gaiteņos. Joprojām turpinās traģēdijā cietušo tiesāšanās ar valsti, pacēlāja šoferus tiesa atzina par vainīgiem, krēslus zaudēja arī virkne amatpersonu. Taču bijušais VUDG priekšnieks nobeigumā piebilst, ka nesenā Maxima traģēdija apliecina, ka vēl aizvien cilvēku un drošība tiek bezatbildīgi atlikta malā.

Skaties video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm