tv3.lv

Britu policija pieprasa Latvijai informāciju par Zaļkalnu; Joprojām nav skaidra viņa atrašanās vieta

Turpinās ažiotāža par Latvijas pilsoni Arni Zaļkalnu, kura britu policija tur aizdomās par saistību ar kādas 14 gadus vecas angļu meitenes pazušanu. Latvijas Valsts policijas Interpola nacionālās nodaļas priekšniece Indra Pulkai atzīst, ka pašlaik nevienam nav skaidra Zaļkalna atrašanās vieta. Latvijas palīdzību lūguši arī britu policisti. 

2014. gada 22. septembrī 17:12

Lielbritānijas policija oficiāli pirmdien pieprasījusi Latvijai informāciju par britu pusaudzes pazušanas lietā aizdomās turēto Latvijas pilsoni Arni Zaļkalnu, vēsta britu mediji. Vienlaikus britu sabiedrībā pieaug sašutums, ka noziedzniekiem no Austrumeiropas ir iespējas netraucēti un nekontrolēti iebraukt Lielbritānijā un vietējiem likumsargiem bieži vien nav pieejama informācija par iebraucēju noziedzīgo pagātni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VP gan nekomentē, vai Zaļkalns varētu patlaban uzturēties Latvijā un vai Latvijas valsts policijas likumsargi ir pārbaudījuši ar Zaļkanu saistītas adreses viņa dzimtenē. Valsts policijas Interpola Latvijas nacionālās nodaļas priekšniece Indra Pulka norāda, ka jautājumus par šīs lietas virzību drīkst komentēt tikai procesa virzītājs – britu policija.

Par Zaļkalna atrašanās vietu nav nekādu ziņu kopš 3.septembra, savukārt Grosa ir pazudusi kopš 28.augusta. Viņa pēdējo reizi redzēta uz ietves pie Granjuniona kanāla videonovērošanas kameru uzņemtā video. Arī Zaļkalnu videonovērošanas kameras fiksējušas tajā pašā vietā, kur meiteni, tikai apmēram 15 minūtes vēlāk. Dažas dienas pēc Grosas pazušanas strādnieki kādā patiltē atrada meitenes mugursomu, kurā atradās Alises apavi un apakšveļa.

Pazudušās Grosas meklēšanas operācija ir lielākā, kādu Londona pieredzējusi kopš 2005.gada 7.jūlija terora aktiem Londonas metro un autobusā. Meitenes meklēšanā iesaistīti vairāk nekā 600 policistu no astoņām vienībām, kā arī ūdenslīdēji un dienesta suņi.

Londonas policija sākotnēji uzskatīja, ka pazudušais Zaļkalns varētu būt vērtīgs liecinieks meitenes pazušanas lietā, taču, atklājoties viņa kriminālajai pagātnei, Zaļkalns kļuvis par galveno aizdomās turēto Alises pazušanas lietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Londonā Zaļkalns dzīvoja kopā ar draudzeni un abu bērnu. Zaļkalna ģimene viņu pēdējo reizi redzēja mājās 3.septembra vakarā.

4.septembra agrā rītā viņš ar “Trek” zīmola kalnu velosipēdu devās ceļā uz darbu. Zaļkalnam bija ap plkst.8 noteiktā vietā jāsatiek draugs, lai kopā turpinātu ceļu uz darbavietu, taču viņš neieradās. Nākamajā dienā viņa ģimene ziņoja par vīrieša pazušanu.

Lielbritānijas policija apstiprināja, ka piektdien vienā no Zaļkalna agrākajām dzīvesvietām Londonā atrasts viņa velosipēds, taču sīkāka informācija netiek sniegta.

Kopš pazušanas Zaļkalns nav izmantojis ne savu bankas karti, ne arī mobilo telefonu. Viņa pase ir palikusi mājās Londonā.

“Pastāv iespēja, ka viņš varētu būt atbēdzis uz šejieni, tāpēc darām visu iespējamo, lai palīdzētu. Protams, viņi var izteikt lūgumu arī neoficiāli, un, protams, mēs viņu meklējam,” laikrakstam “Daily Telegraph” sacīja policists, kas vēlējās palikt anonīms.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā jau ziņots, Zaļkalns notiesāts par savas sievas nogalināšanu deviņdesmito gadu beigās Rīgā. Prokuratūrā aģentūra LETA uzzināja, ka saistībā ar šo noziegumu viņš nonāca apcietinājumā 1997.gada 9.jūlijā, bet notiesāts tika nepilnu gadu vēlāk. Par slepkavību un arī neatļautu ieroča glabāšanu tiesa Zaļkalnam piesprieda astoņu gadu cietumsodu, bet viņš no ieslodzījuma atbrīvots pirms termiņa pēc septiņu gadu cietumsoda izciešanas.

Pāris gadus pēc iznākšanas no cietuma Zaļkalns pārcēlās uz Lielbritāniju un tur sāka strādāt celtniecībā. 2009.gadā viņu Lielbritānijā arestēja par 14 gadus vecas pusaudzes sazāļošanu un nepiedienīgu uzmākšanos, tomēr vēlāk lieta izbeigta.

Vairāk skatieties TV3 Ziņās šovakar plkst. 19:00

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm