tv3.lv

Brīvdienās ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 7.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 100 izsaukumus – 66 uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet divi cilvēki gāja bojā.

2016. gada 7. martā 10:49

Privātmāju ugunsgrēkus bojā gājuši cilvēki

Svētdien, plkst. 03.38 tika saņemts izsaukums uz Tukuma novada Zentenes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 540 m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.34. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 88 gadus vecs vīrietis, kurš tika izglābts pirms VUGD ierašanās un nogādāts slimnīcā, un gāja bojā aptuveni 75 gadus veca sieviete. Iespējams ugunsgrēks izcēlās dūmvada bojājuma rezultātā, bet visus apstākļus noskaidros Valsts policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svētdien, plkst. 00.30 izsaukums saņemts uz Līvānu novada Turku pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāva koka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā 112 m2 platībā un mājas jumts jau ir iebrucis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 05.28. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 93 gadus veca sieviete. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.
Svētdien, plkst. 15.34 saņemts izsaukums Mārupē, kur neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Dega vienstāva neapsaimniekotā ēka 130m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.00.

Brīvdienās dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki

Foto: LETA

Foto: LETA

Lielākie kūlas ugunsgrēki nedēļas nogalē:

  • Jelgavā, Uzvaras ielā pie lidlauka 200 000m2 platībā,
  • Daugavpilī, Gulbju ielā 60 000m2 platībā, Lielajā ielā 10 000m2 un Komunālā ielā 10 000m2 platībā,
  • Kuldīgā, Stacijas ielā 15 000m2 platībā,
  • Iecavas novadā 20 000m2 platībā,
  • Talsu novada Abavas pagasta Pedvālē 10 000m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību. Par kūlas dedzināšanu fiziskajām personām var tikt uzlikts naudas sods divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt euro apmērā. Savukārt par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas var sodīt ar naudas sodu no simt četrdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskās personas – no septiņsimt līdz divtūkstoš deviņsimt euro.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, pirts ārsiena un bēniņi, šķūnis un elektrības stabs, jumts, malka un skaidu briketes, dārza māja, elektrosadales skapis, sadzīves mantas un starpsiena, ārsiena un siena ruloni, vieglā automašīna, atkritumi, uz plīts bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kā arī sodrēji četru ēku dūmvados.

Priekuļos deg šķūnis

Šorīt plkst. 05.48 saņemta informācija, ka Priekuļu novada Priekuļu pagastu deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg šķūnis un garāža ar atklātu liesmu 300m2 platībā. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 07.32, taču tā likvidācijas darbi vēl turpinās.
Savukārt šorīt plkst. 05.18 izsaukums saņemts uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas ēkas pagrabstāvā dega sadzīves atkritumi 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēts aptuveni 60 gadus vecs vīrietis.

VUGD sniedz arī neatliekamu palīdzību

Aizvadītajās brīvdienās sniegta palīdzība cilvēkiem un dzīvniekiem. Svētdien plkst. 13.55 izsaukums saņemts uz Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, kur cilvēks garāžā bija iespiests zem baļķa. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka saimniecības ēkai ielūzusi jumta konstrukcija un zem tās nospiests vīrietis, glābēji aptuveni 60 gadus veco vīrieti atbrīvoja un nodeva mediķiem, kuri konstatēja vīrieša nāvi.
Sestdien Ogrē, Liepu ielā un Ķekavas pagasta Krustkalnos, Mežmalas ielā bezpalīdzīgi kaķi nocelti no kokiem. Savukārt Rīgā, Valdeķu ielā kaķis izcelts no pagraba šahtas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm