tv3.lv

Cīņā par stāvvietu nelabvēlis ar superlīmi pie auto vējstikliem pielīmē draudu zīmītes

“Labvēļa”, kā cilvēks pats sevi ironiski nodēvējis, vēstījumu Kristīne tagad var lasīt pat braucot. A4 formāta draudu zīmīte uz sievietes “BMW” vējstikla ar superlīmi pielīmēta tieši vadītāja pusē, un tās paliekas traucē redzamībai. Kristīne savu automašīnu Ausekļa ielā 2 novietoja ceturtdienas vakarā, un naktī vairākus stāvvietā atstātos spēkratus kāds vietējais bija apstrādājis ar superlīmi.

Kristīne, kas sašutusi par bojāto automašīnu, stāsta, ka vējstiklu nav iespējams notīrīt, uz tā ir līmes paliekas un vējstikls ir bojāts. “Auto attiecīgajā vietā nenovietoju pirmo reizi, autostāvvieta paredzēta visiem,” viņa stāsta.

Lapiņā norādīts, ka autostāvvieta izveidota par Ausekļa ielas 2 iedzīvotāju līdzekļiem, ka pirms daudziem gadiem mājas iedzīvotāji stāvvietas labiekārtošanā it kā ieguldījuši 3000 latu. “Degpunktā” sazinājās ar nama apsaimniekotāju, lai noskaidrotu viņa domas.

Dainis
“Cander Nami” pārstāvis

“Tā zīme tur tāda arī ir. “Parkošanās” vieta, kur atļauts “parkoties” jebkuram cilvēkam. Gan mājas iedzīvotājiem, gan arī garāmbraucošiem. Otro reizi par tādu gadījumu dzirdu. Pirmajā reizē bija draudi riepas pārdurt un vēl kaut ko. Tur ir jāizsauc policija un jārīkojas ļoti vienkārši – likuma noteiktajā kārtībā.

Ja mājas iedzīvotāji stāvvietu nevēlas dalīt ar citiem, nepieciešams to, tā teikt, darīt zināmu arī pārējiem autobraucējiem.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis stāsta, ka ir gadījumi, kad pie autostāvvietas ir papildzīme. Tāpēc ikviens iedzīvotājs var vērsties Rīgas domes Satiksmes departamentā, lai noskaidrotu, vai attiecīgajā stāvvietā ir tiesības uz papildzīmi, jo, ja autostāvvieta atrodas uz pašvaldības zemes, nav tiesību to piesavināties tikai savai lietošanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Degpunktā” sazinājās ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un noskaidroja, ka ikvienā situācijā papildzīmes uzstādīšana jāvērtē atsevišķi un dažkārt tas ir bezgala sarežģīts process. “Google” kartes 2021. gada jūnijā uzņemtie attēli liecina, ka pie konkrētās mājas autostāvvietas šāda papildzīme ir bijusi. Iespējams, tā nebija legāli saskaņota, tādēļ pazudusi, bet patlaban apstiprināt šo faktu neviena no iestādēm nevar. Spriežot pēc Valsts zemes dienesta datiem, zeme pie Ausekļa ielas 2 pieder pašvaldībai.

Kristīne, kura ir sašutusi par bojāto automašīnu, saka – viņa bažījas par to, kas sekos nākamajā dienā, ja viņa novietos auto attiecīgajā vietā, vai netiks pārdurtas riepas, jo šādi gadījumi nav retums. “Ja vēlies atstāt vēstījumu, aizspraud zīmīti aiz vējstikla. Ja ir aizdomas par noteikumu pārkāpšanu, situācijas risināšanai var pieaicināt policiju, nevis bojāt svešu īpašumu,” uz leģitīmu rīcību situācijas risināšanā aicina Kristīne.

Kristīne aicina citu automašīnu īpašniekus, kuru spēkrati arī ir bojāti, vērsties Valsts policijā ar iesniegumu, lai pārkāpējs saņemtu pēc iespējas atbilstošāku sodu izdarītajam.

Likumsargi adresi ir apsekojuši un patlaban policijā jau griezušies trīs sabojātu vējstiklu īpašnieki. Pie mājas ir uzstādītas arī videonovērošanas kameras. To ieraksti arī nonāks policistu rokās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm