Aculieciniece pie spēļu zāles Jūrmalā pamana piecus gadus vecu zēnu un izsauc policiju

Jūrmalas pilsētas pašvaldības policisti nesen saņēma informāciju no kādas vērīgas sievietes par to, ka Jūrmalā uz ielas pie spēļu zāles viens pats stāv mazs puika.

2019. gada 5. martā 13:27

Reaģējot uz 28. februārī ap plkst. 12.00 saņemto izsaukumu un ierodoties minētajā adresē, policisti sastapa mazo puisīti. Kamēr viens pašvaldības policists palika pie bērna, otrs likumsargs devās iekšā spēļu zālē, kur noskaidrojās, ka bērna tēvs tobrīd spēlē azartspēles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietis atsacījās nosaukt savus personas datus un paskaidrot notikušo, bet gan izskrēja ārā pie bērna, viņu paķēra un mēģināja aizbēgt.

Pašvaldības policisti lietoja speciālos līdzekļus un vīrieti aizturēja, taču viņš turpināja uzvesties agresīvi, ālēties un spļaudīties.

Par notikušo tika paziņots Valsts policijai.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa policisti, kuri vīrieti ar bērnu iesēdināja policijas automašīnā un nogādāja iecirknī. Policisti noskaidroja vīrieša identitāti.

Izrādījās, ka piecus gadus vecais bērns pastāvīgi dzīvo pie mātes, bet pie tēva viesojas ik pa laikam, jo bērna vecāki ir šķīrušies. Ņemot vērā, ka mazais puika bija tīrs, veselīgs un pabarots, nebija nepieciešama mediķu iesaiste. Bērns tika nodots mātes aprūpē.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. panta pirmās daļas – par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par šādu pārkāpumu vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 175. panta – par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka vai pašvaldības policijas darbinieka likumīgajam rīkojumam vai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Jāpiemin, ka arī iepriekš bērna tēvs nonācis policijas redzeslokā par administratīviem pārkāpumiem.

Par notikušo tiks paziņots arī bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

Policija izsaka pateicību iedzīvotājai, kura, pamanot novārtā atstāto mazo puisēnu, nepalika vienaldzīga, bet gan tūlīt sazinājās ar policiju. Likumsargi aicina arī citus pievērst uzmanību apkārt notiekošajam, un, ja ir aizdomas, ka kāds bērns ir atstāts bez uzraudzības vai viņam draud citādas briesmas, par to nekavējoties ziņot policijai pa tālruņa numuru 110. Tikai ar visas sabiedrības iesaisti iespējams bērnus pasargāt un novērst iespējamo nelaimi, tā uzsver Valsts policija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm