Ādažu novadā pieķer jauniešus, kas smēķē marihuānu

2022. gada 2. decembrī 21:30

Viena no lielām problēmām jauniešu vidū ir smēķēšana. Turklāt ne tikai parastās cigaretes, bet arī elektroniskās – gan tabaku saturošas, gan dažādu veidu un aromātu šķidrumu saturošas. Bieži vien gados vecāki cilvēki pat nenojauš, ka krāsainais atrastais priekšmets skolēna somā patiesībā ir veselībai kaitējošs un bīstams.

Ar jauniešu lietu nodaļas inspektori Ādažu novada pašvaldības policijā “Degpunktā” satiekas viņas kabinetā. Ingas plauktos manām gan krāsu flakonus, gan dažāda veida elektroniskās smēķēšanas ierīces. Šie visi priekšmeti ir konfiscēti likuma pārkāpējiem, kas nav sasnieguši pilngadību. Taču ne tikai neatļauta grafiti zīmēšana uz svešiem īpašumies un smēķēšana ir novērojama jauniešu vidū. Arī marihuānas lietošana ir visai izplatīta.

29. novembrī no Carnikavas iedzīvotājiem saņemta informācija, ka kādā no daudzdzīvokļu ēkas pagrabiem smird pēc dūmiem un esot sajūt, ka kaut kas tiekot dedzināts. Ierodoties šajā vietā policija sastapa divus jauniešus un bija jūtama arī marihuānas smaka.

Jaunieši, sastopot policijas darbiniekus, bija izbijušies un atzina gan to, ka ir nepilngadīgi, gan to, ka smēķējuši marihuānu. Pie viena no jauniešiem atrastas arī elektroniskās smēķēšanas ierīces, tabakas izstrādājumi un šķidrumi ar nikotīna sastāvu.

Jauniešu vecāki bērniem šo pagraba telpu bija iekārtojuši kā atpūtas vietu, kur bija iespējams uzspēlēt arī novusu. Beigās gan sanāca tā, ka vecākiem nācās pavadīt savas atvases uz ekspertīzi. “Degpunktā” aicina vecākiem pievērst uzmanību tam, ko bērni pērk internetā un kādus neparastus priekšmetus var atrast viņu personīgajās mantās, lai vēlāk nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami momenti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm