tv3.lv

Aiztur vīrieti par vairāk nekā 1,3 miljonu nelegālo cigarešu tirdzniecību

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi aizturēja personu, kura ir saistīta ar nelegālo cigarešu apriti Rīgas reģiona teritorijā un no kuras atsavināti kopumā 1 360 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez tām,  informēja policijā.

23. septembrī 13:54

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki kriminālprocesa ietvaros veica piecas kratīšanas saistībā ar nelikumīgu cigarešu apriti Rīgas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī tika aizturēta viena persona – 1982. gadā dzimis vīrietis, kurš Rīgas pilsētas teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām.

Neatliekamības kārtībā policisti veica kratīšanas divos nekustamajos īpašumos un trīs transportlīdzekļos, kā rezultātā tika atrasts un izņemts 1 360 000 gabalu dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām un bez tām.

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas persona tika ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā. 16. septembrī personai tika piemērots visbargākais drošības līdzeklis –  apcietinājums.

Ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas nelegālajā tirgū, to vērtība būtu aptuveni 110 000 eiro. Noskaidrots, ka cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgā un Rīgas pilsētas apkaimē.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patlaban kriminālprocesā veic apjomīgas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus notikušā nozieguma apstākļus un iesaistītās personas.

Valsts policija atgādina, ka nevienu neuzskata par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja kāda rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, policija aicina informēt to, rakstot e-pastu: [email protected] vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot  e-adresi; elektroniski ar eParakstu, sūtot uz  [email protected], vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Policija garantē anonimitāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm