tv3.lv

Aizvadītajā naktī klaju komandantstundas pārkāpumu dēļ atsevišķos gadījumos piemēroti arī 1000 un 2000 eiro sodi

Aizvadītajā naktī komandantstundas ievērošanas kontroles pasākumos sākti 603 administratīvie procesi, un klaju pārkāpumu dēļ atsevišķos gadījumos piemēroti arī 1000 un 2000 eiro sodi, informē Valsts policijā.

2021. gada 9. janvārī 12:30

Mājsēdes kontroles laikā naktī uz sestdienu no pulksten 22 līdz plkst. 05.00 Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja 7313 personas. Lielākoties iedzīvotāji uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ un 5506 gadījumos personām bija aizpildīti pašapliecinājumi. Taču tika konstatēti arī pārkāpumi. 1510 gadījumos iedzīvotājiem doti preventīvie norādījumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim

Aizvdītajā diennaktī saistībā ar epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanu uzsākti 603 administratīvo pārkāpumu procesi un sagatavoti 142 ziņojumi par administratīvo pārkāpumu uzsākšanu.

Atsevišķos gadījumos, kad konstatētie pārkāpumi bija klaji, personām tika piemēroti arī sodi pat 1000 un 2000 eiro apmērā. Piemēram, Lidostas iecirkņa darbinieki kādai personai piemēroja 2000 eiro sodu. Šī persona bija ieradusies no ārvalstīm un devās prom no lidostas ar taksometru, taču nebija aizpildījusi pašapliecinājumu, kā arī pat pēc vairākkārtējiem policistu aicinājumiem to aizpildīt uz vietas, kategoriski to atteicās darīt, un bija agresīvi noskaņota.

Tāpat komandantstundas ievērošanas kontroles laikā bija vairāki gadījumi, kad personas mēģināja ar automašīnām aizbēgt no policijas.

Piemēram, Alūksnes novadā, Jaunlaicenes pagastā, ap pulksten 23.20 kāds vīrietis, vadot automašīnu, nepakļāvās policistu likumīgajai prasībai apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. Dažu minūšu laikā mašīna tika apturēta Jaunlaicenē. Tika konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs ir apmēram 2,7 promiļu stiprā alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija atgādina, ka arī naktī uz svētdienu no plkst. 22 līdz 05.00 valstī būs noteikta komandantstunda un tiks veikti pasākumi, lai pārbaudītu, vai iedzīvotāji to ievēro. Policija būt atbildīgiem rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību.

Tāpat policija atgādina, ka komandantstundas laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls, un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam. Gadījos, ja persona uz ielas atrodas, lai dotos uz darbu vai no tā, papildus iepriekš minētajam līdzi jābūt arī darba vai dienesta apliecībai, ja tāda ir.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm