tv3.lv

Armija pārbiedē Cekules iedzīvotājus, sarīkojot spēcīgu sprādzienu netālu no viņu mājām

Katru gadu pavasarī ap šo laiku Cekulē notiek armijas mācības ar nosaukumu ”Detonators”, kuru laikā notiek pārsvarā spridzināšanas apmācība. Arī vakar Cekulē dārdējis ne pa jokam, taču ne kā citus gadus. Šoreiz apkārtnes iedzīvotāji sajutušies nevis pasargāti, kad apkārt ir armijnieki, bet gan gluži pretēji – apdraudēti. Turklāt neviens neesot brīdināts, kā tas mēdz būt citās reizēs. Acīmredzot tās nebijušas mācības, bet stihiska spridzināšana klajā laukā – domā vietējie.

“Es tā pieļauju, kad ir mācības ”Detonators” – viņi atved traktorus, tur kaut ko aprok un spridzina, bet te viņi atbrauca ar parastu mašīnu. Vai viņi var tā vienkārši ar lāpstām aprakt lādiņus vai sprāgstvielas,” stāsta Cekules iedzīvotājs Boriss.

“Mēs zinām, ka no tāda līdz tādam datumam notiek operācija ”Detonators”. Te ir kaudze ar mašīnām, ministrija, karavīri, te ir kaudze ar izkārtnēm, kas brīdina, ka notiek spridzināšana. Cilvēki neiet uz mežu, nelasa sēnes, mēs neejam ar ratiņiem, ar bērniem nestaigājam, mēs zinām, ka būs sprādzieni un esam mierīgi. Un sprādzieni notiek tā, es īsti nezinu kā, bet es domāju, ka lādiņi tiek aprakti, tāpēc ka sprādziens nav tik spēcīgs, bet tāds slāpēts. Bet vakar bija tāds sprādziens it kā tepat aiz augstienes būtu uzspridzinājuši. Es biju ar bērnu ratiņiem, pielecu kājās un man pilnīgi krūškurvis sāpēja. Es vienkārši nevarēju pēc tam pakustēties, tas, ka bērns raudāja, tas vispār,” par piedzīvoto stāsta vietējā iedzīvotāja Olga. Atjēgusies no šoka. sieviete meklējusi savu vīru un centušies ar armijniekiem aprunāties.

“Te ir jābrauc uz divdesmit, bet viņi nesās uz 100 kilometriem stundā. Aiznesas, seko sprādziens, pēc piecpadsmit minūtēm viņi brauc atpakaļ. Mēs viņus apturam un vaicājam, viņi pasmejas un aizbrauc, pasakot, lai sūdzamies policijā. Zvanam uz policiju, viņi atvainojas un saka, ka uz armiju likumi neattiecas,” stāsta vietējie. Sarunu izdevies ierakstīt, lai nebūtu tā, ka kaut kas tiek izdomāts vai pārspīlēts.

Droši vien kaut kādā ziņā abām pusēm ir taisnība – vieni dara savu darbu, otri grib mierīgi dzīvot. Jebkurā gadījumā armijniekiem vajadzētu parūpēties, lai teritorija, kurā notiek spridzināšana, būtu rūpīgāk iezīmēta, nevis uzstādītas pāris ceļa zīmes, kuras pat īsti nav saskatāmas. Iedzīvotāji aicina armijniekus, kad plānojas tik spēcīgas eksplozijas, pabrīdināt vismaz tuvāko māju iedzīvotājus, lai viņi tam būtu gatavi. A

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm