Atklāj centienus pārkāpt intelektuālā īpašuma tiesības: Muita aiztur prāvu kravu viltotu sporta preču

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, pamatojoties uz aizdomām par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, aizturēja 17 473 vienības dažādu sporta preču, kas paredzētas boksam un riteņbraukšanai, “Skaties.lv” informēja VID.

2021. gada 9. jūnijā 14:19

Uz precēm bez tiesību īpašnieka atļaujas izmantots logotips, kas aizsargāts ar figuratīvo “Chicago Bulls” preču zīmi, tādējādi ir pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veicot sporta ekipējuma kravas muitas kontroles pasākumus, Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta muitas amatpersonas atklāja kopumā 17 473 preces – boksa cimdus, ķiveres, zobu aizsargkapes, jostas, maisus, riteņbraucēju cimdus un citas, uz kurām bez tiesību īpašnieka atļaujas izmantots buļļa galvas logotips, kas aizsargāts ar Eiropas Savienībā (ES) reģistrēto preču zīmi. Krava bija ievesta no Pakistānas un to bija paredzēts nosūtīt saņēmējam Krievijā.

VID Muitas pārvalde ir saņēmusi tiesību īpašnieka pārstāvja atzinumu, ka uz minētajām precēm bez tiesību īpašnieka atļaujas izmantota “Chicago Bulls” preču zīme un tādējādi ir pārkāptas intelektuālā īpašuma tiesības. Logotipā izmantotais buļļa galvas attēls ir sajaucami līdzīgs Eiropas Savienībā (ES) reģistrētajai un aizsargātajai preču zīmei. Atbilstoši tiesību aktos noteiktajam preču zīmes īpašniekam ir tiesības neļaut šādas preces ievest ES vai vest tranzītā cauri ES.

2021. gada pirmajos piecos mēnešos VID Muitas pārvaldes amatpersonas 165 gadījumos kravās un pasta sūtījumos atklāja viltotas preces, kopumā 122 856 vienības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm