tv3.lv

Bariņš huligānu tramvajā rāda kailu pēcpusi, čurā pa logu un iespļauj pasažierei sejā par zvanu policijai

Pirmdien, 11. janvārī, kāda rīdziniece piedzīvoja nervozāko tramvaja braucienu savā mūžā, jo bariņš zēnu tā vagonā nodarbojās ar huligānismu, tostarp rādīja kailu pēcpusi un čurāja pa logu, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 12. janvārī 23:22

Jaunā sieviete no Mežaparka, kuru dēvēsim par Sintiju, vēlu vakarā devās mājās ar 11. tramvaju. Brauciens ik minūti kļuva arvien nepatīkamāks pāris jauniešu dēļ, kuri braucamajā nodarbojās ar huligānismu, bet sievietei neviens nepalīdzēja tikt galā ar situāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tramvaja pasažiere

“Visi trīs iekāpa iekšā, un es pamanīju, ka viņiem rokās ir sniega pikas. Viņi atvēra vaļā vairākus tramvaja logus un pa tiem meta ārā sniega pikas. Tad viņi izdomāja rādīt kaut kādas rupjības kamerai un pēc tam arī izdomāja novilkt bikses un rādīt pliku dibenu kamerai. Cik es atceros, tad jau tramvajā bija iekāpuši arī citi pasažieri, un kailās pēcpuses viņi rādīja, arī pavērsušies uz pasažieru pusi.”

Šķita, ka bērni tikai dauzās, bet vēlāk kļuva skaidrs, ka izklaide kļūst arvien rupjāka. Viens no jauniešiem sāka nokārtot savas dabiskās vajadzības pa atvērtu tramvaja logu, kamēr tas brauc. Tika pārkāptas uzvedības normas, un pasažiere izlēma rīkoties.

“Zvanu policijai, sāku skaidrot šo situāciju, stāstu, kāds ir maršruts un kurā pieturā atrodos. Tad man pateica, ka mani tūlīt savienos ar kādu citu [operatīvā dienesta] darbinieku. Mani savienoja ar kādu citu, kā es nopratu, policijas darbinieku, un man savs sakāmais bija atkal jāstāsta no jauna,” atminas Sintija.

Tiklīdz Sintija sāka stāstīt par notiekošo jau otro reizi, jaunieši to sadzirdēja un gāja atriebties. Viens no zēniem viņai uzspļāva uz pieres, un visi trīs huligāni izkāpa no tramvaja ārā. Kad policijai tas darīts zināms, dispečere atbildējusi: “Tad jau neko.”

Jaunieši aizbēga, un Sintija palika tramvajā, slaukot seju. Jautājām “Rīgas satiksmes” pārstāvei, kā pasažierim rīkoties, ja pa vagonu plosās huligāni. Uzņēmumā aicina ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110 vai arī ziņot, izmantojot pašvaldības policijas mobilo aplikāciju un tādējādi izvairīties no tā, ka vainīgie pamana ziņošanu policijai. Vēl viens variants ir vērsties pie sabiedriskā transporta vadītāja un informēt par notiekošo viņu, kurš tālāk sazinās ar centrāldispečeru un tiek piesaistīts nepieciešamais dienests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par spīti tam, ka ar policiju Sintijai izdevās sazināties, viņa uzskata, ka policija nav pildījusi darba pienākumus.

“Mani, var teikt, pazemoja, aizskāra. Un es nekādus risinājumus tam neredzu. Policija vai nu negrib rīkoties, vai, ja ir bezspēcīga, tad nav jēgas tās norādītajam numuram,” viņa uzskata.

Policijas pārstāvis Toms Sadovskis atzīst, ka saruna ar policijas dispečeru ir bijusi neveiksmīga, taču uz izsaukumu ekipāža tomēr izbrauca.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis

“Reizēm Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem ir nedaudz jāpiestrādā pie komunikācijas, proti, šajā gadījumā, kā visos šādos gadījumos, protams, ka brauc uz notikuma vietu, apseko to. Cik es saprotu, telefona sarunas laikā izsaucējam tika radīts iespaids, ka policija vairs neko nedarīs, bet tā tas nekad šādās situācijās nav, un, ja tas būtu, tas nebūtu pareizi.”

Sintija atceras, ka zvanīšana pa telefonu nekārtību cēlājus tikai nokaitināja vēl vairāk, tāpēc likumsargi pasažieriem iesaka izmantot mobilo aplikāciju. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis stāsta, ka aplikācija ir ļoti efektīvs veids, kā aizstāt zvanu policijai, kuru, attiecīgi, pārkāpējs, visticamāk, varēs dzirdēt. Tāpat šis ir veids, kā vienkārši klusiņām, diskrēti paziņot policijai. Tad jau policija reaģēs uz šo te notikumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm