tv3.lv

Bez aculiecinieka tūlītējas ziņošanas uz Daugavas ledus aizmigušais varētu nebūt starp dzīvajiem

Rīta agrumā Lucavsalā dežurējošie policisti saņēmuši izsaukumu uz turpat netālo Bieķengrāvi – kāds nejaušs garāmgājējs, uzaustot gaismai, bija pamanījis, ka uz ledus, iespējams, guļ cilvēks.

RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes galvenais speciālists Jānis Skrims stāsta, ka, apskatot norādīto ūdenstilpi, policijas darbinieki secināja, ka uz ledus atrodas cilvēka siluets.

Policisti ņēma glābšanas ekipējumu un devās talkā vīrietim uz ledus. Šajā gadījumā, par atvieglojumu policistiem, sadzirdot saucienus, guļošais sācis kustēties.

Uz ledus sastaptais vīrietis paskaidroja, ka nokritis no tilta, lai gan tuvumā tiltu nebija. Savādo atbilžu dēļ radās aizdomas, ka cietušajam ir hipotermija, tādēļ arī nebija iespējas pateikt, vai nav lietots alkohols jeb kādas citas apreibinošas vielas. Neadekvātais stāvoklis varēja būt pārsalšanas dēļ.

  • Policija: “Cikos tu iznāci uz ledus, nokriti? Vai bija vēl tumšs?”
  • Vīrietis: “Jā. Tumšs.”
  • Policija: “Cik ilgi gulēji, nezini?”

Tiek pieļauts, ka vīrietis uz ledus pavadījis kādas četras stundas, ņemot vērā, ka uz tā nonācis, kas vēl bija tumšs. Uz notikuma vietu tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Rezultātā 33 gadus vecais vīrietis nodots mediķu rokās un tālāk steidzami nogādāts slimnīcā.

Likumsargi pieļauj, ka šajā gadījumā cietušajam paveicies, ka aculiecinieks nav kavējies, bet gan ziņojos par redzēto. Esot ļoti grūti minēt, cik ilgi vīrietis būtu vēl izturējis, ja paliktu guļam uz ledus – taču ir pilnīgi skaidrs, ka šī situācija noteikti ir apdraudējusi vīrieša dzīvību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm