tv3.lv

Bīstama situācija Avotu ielā: būvobjektā neplānoti nobrukusi mājas siena

Vairāki cilvēki pirmdienas rītā pulcējās pie Avotu ielas 28. mājas, kur, veicot demontāžas darbus, visticamāk, strādniekiem pielaižot kādu kļūdu, nobruka viena no vecās mājas ārsienām. Vai kaut kas nogāja greizi, vai nobrukums bija kontrolējams?

Plkst. 9.30 no rīta Avotu ielas apkaimi satricināja spēcīgs troksnis, bet mirkli vēlāk gaisā pacēlās putekļu mākonis. Sabruka Avotu ielas 28. nama ārsiena. Ēkā tika veikti demontāžas darbi. Daļa sienas uzkrita uz blakus stāvošām celtniecības sastatnēm, tās bojājot. Tuvumā atradās ne tikai celtnieki, bet arī gājēji, taču, par laimi, atlūzas viņus neskāra.

Uzņēmuma pārstāvji, kas veica nojaukšanas darbus, incidentu un tā apstākļus kameras priekšā komentēt nevēlējās, vien aizkadrā pieminēja, ka viss bijis saskaņots ar atbildīgajām instancēm. Savukārt uzreiz pēc atgadījuma Rīgas pilsētas būvvalde uz objektu nosūtīja savus pārstāvjus, lai pārbaudītu, vai tiešām nekas nav pārkāpts.

“Šodien, reaģējot uz saņemto informāciju par ēkas Avotu ielā 28 fasādes sienas sabrukšanu, būvinspekcijas darbinieki operatīvi veica objekta apsekošanu, secinot, kā tiek veikti konkrētās ēkas demontāžas darbi. Lai arī, pārbaudot lietvedībā esošo dokumentāciju, secināts, ka būvprojekts ēkas demontāžai ir saskaņots, apsekojot būvlaukumu un iepazīstoties ar būvdarbu risinājumiem, tika konstatēts, ka būvniecības dokumentācijas sastāvā trūkst darbu veikšanas projekta, kur ir detalizētāk jāatspoguļo demontāžas veikšanas metodika, tajā skaitā arī gājēju plūsmas organizēšana,” skaidro Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Konstatētie pārkāpumi ir pietiekami būtiski, lai demontāžas darbus šajā objektā apturētu. Būvvalde no komersanta pieprasījusi sagatavot un iesniegt saskaņošanai darbu veikšanas projektu, turklāt tas vēl jāreģistrē būvniecības informācijas datubāzē.

Arī papildus tiks lemts par soda naudas apmēru, ņemot vērā, ka principā šie demontāžas darbi tika veikti pretēji būvprojekta risinājumiem. Attiecīgi būvprojektā tika pateikts, ka ir nepieciešams šāds darba veikšanas projekts, attiecīgi būvdarbu veicējiem šāds projekts nebija izstrādāts, līdz ar to principā tas ir pārkāpums par kuru arī komersants tiks sodīts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm