tv3.lv

Bišumuižā negodprātīgi ļaudis kādreizējos mazdārziņus jau kuro reizi izmanto kā izgāztuvi; aculiecinieks to nofilmē

Pavisam nesen kāds Bišumuižas iedzīvotājs, dodoties pastaigā, ievērojis gluži vai neticamu bezkaunību. Gaišā dienas laikā, nomaļā vietā, pārsimts metru attālumā no Ceraukstes un Gulbju ielas krustojuma, vairāki vīri no kravas busiņa izlādējuši atkritumus.

Aculiecinieks redzēto piefiksējis, kā arī uz notikuma vietu izsaucis policistus. Diemžēl likumsargiem pieķert piemēslotājus, tā teikt, pie rokas, nav izdevies, jo tie paspējuši aizlaisties, neilgi pēc šī video tapšanas.

Notikuam vietā tika uzsākts administratīvo pārkāpumu process par nepiedalīšanos pilsētas organizētajā atkritumu apsaimniekošanā. Fiziskajai personai par šādu pārkāpumu draud no brīdinājuma līdz 750 eiro, bet juridiskajai personai potenciālais sods pārsniedz vairākus tūkstošus.

Kā izrādās, šī teritorija kas vismaz daļēji reiz bijuši mazdārziņi un kuru negodprātīgi ļaudis labprāt izmanto par izgāztuvi, jau kopš 2017. gada pieder Latvijas Paralimpiskajai komitejai. Šeit plānots celt paralimpiskā sporta kompleksu.

Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretāre Liene Apine stāsta, ka diemžēl šī nav pirmā reize, kad teritorijā izgāž atkritumus, tā ir pastāvīga problēma. Komiteja pat saņēmusi pašvaldības piemērotu sodu, jo citi izgāž atkritumus Latvijas Paralimpiskās komitejas  teritorijā. Tā esot liela problēma, pašiem atkritumi jāvāc, par to savākšanu jāmaksā un jāved uz atkritumu savākšanas poligonu “Getliņi”.

Pateicoties aculiecinieku uzņemtajam video, vismaz šajā gadījumā, domājams, atkritumus nāksies savākt pašiem piemēslotājiem, taču tas neko daudz neuzlabos situāciju šajā apkaimē, kur ik pēc daždesmit metriem slejas kāda atkritumu čupa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gan paralimpiskās komitejas, gan pašvaldības policijas pārstāvji aicina līdzcilvēkus neklusēt, redzot piemeslotāju darbus un par redzēto nekavējoties ziņot policijai. Tāpat policija aicina pēc iespējas ātrāk iemūžināt pārkāpēju nedarbus, viņu braucamrīkus un sejas. Savukārt, ja ļaundaru ķeršana nav jūsu stirpā puse, jau pavisam drīz varat palīdzēt arī citādi, piedaloties Lielajā talkā, lai apkārtni sakoptu un padarītu skaistāku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm