Bolderājā ceļ trauksmi par pamestu, grimstošu kuģi

2022. gada 24. novembrī 21:20

Bolderājā ilgstoši atrodas kuģis, kuru acīmredzot īpašnieks ir pametis un negrasās vairs izmantot. Vietējie dzīvotāji ir bažīgi, jo ūdens transportlīdzeklis sāk palēnām grimt un nav garantijas, ka tas nepiesārņo Hapakas grāvi, vēsta “Degpunktā”.

Pavisam klusajā un mierīgajā Hapaka grāvja malā, Bolderājas pusē, jau ilgstoši pietauvots stāv kāds kuģis. Ja sākumā tas taisni stāvēja pie “Bolderāja 2” garāžu kooperatīva, tad tagad tā pozīcija ir mainījusies.

Daniels, kurš pamanījis grimstošo kuģi, stāsta, ka sākotnēji tas stāvēja taisni, kā pienākas kuģim. “Pamanījām, kad tas bija apgūlies. Laikam jau pirms kāda pusgada, tieši pavasarī tas sāka griezties,” stāsta Daniels.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grimstošais kuģis apkārtnes iedzīvotājos raisa ne vienu vien satraukuma pilnu sajūtu, jo neviens nezina, kādam nolūkam tas ticis izmantots, iekams pietauvots.

“Tur, visticamāk, ir eļļas, degvielas atliekas. Pagaidām to nevar redzēt, bet ar laiku var parādīties kaitējums videi. Tamdēļ šeit nav labākā vieta makšķerēt, bet cilvēki tāpat copē un laikam par to neuztraucas,” fiksējis kuģa vērotājs Daniels, piebilstot, esot kļuvis interesanti, vai kāds kaut ko zina par kuģi, vai ir interese to izcelt.

Kad kuģis ticis pietauvots, neviens īsti nezina, jo, pēc garāžu īpašnieku teiktā, sākumā tam pat nav tikusi pievērsta uzmanība.

Ruslans
vietējās garāžas īpašnieks

“Vasarā ūdens līmenis nokritās un kuģis apgāzās, un viss. Tas tur jau stāv ļoti, ļoti sen. Kādus trīs gadus apmēram. Bet viss bija normāli, bet tagad jau viss. Nu, pagaidām saimnieks nav atradies. Nav saimnieka, jā. Nu, varbūt tad, kad sāks zāģēt kopā, saimnieks atradīsies.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vasarā, veicot kuģa apsekošanas pārbaudi, Valsts vides dienesta inspektori ķīmisko vielu noplūdi neatklāja. Savukārt drīzumā tiks veikta jauna pārbaude, lai pārliecinātos, ka konkrētais ūdens spēkrats nav kaitīgs videi.

Speciālisti uzsāks arī kuģa saimnieka meklēšanu – pēc nosaukuma vai reģistrācijas numura, kas pēcāk tiks ievadīts reģistrā, kurā norādīts tiesiskais īpašnieks. “Degpunktā” turpinās sekot līdzi šā notikuma attīstībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm