tv3.lv

Brasas rajonā sadurto spēkratu īpašnieki norāda uz, viņuprāt, nekorektu policijas darbu

Pagājušajā nedēļā vairākiem auto Rīgā, Brasas rajonā, tika sadurtas riepas. Pēc sižeta cietušo spēkratu īpašnieki  sazinājās ar “Degpunktā” un norādīja uz, viņuprāt, nekorektu policijas darbu, jo vairumā gadījumu likumsargi atteikušies ierosināt kriminālprocesu.

Rīgā, Klusajā ielā, otrdienas rītā pie “Volvo”, kas bija palicis bez aizmugurējiem riteņiem, sastapām Dāvi. Viņš bija viens no daudzajiem spēkratu īpašniekiem, kuru braucamrīkam brīvdienu naktī bija pārdurtas riepas.

Dāvis stāsta, ka viņš un daļa cietušo rakstījuši iesniegumus, uz ko policija teikusi, ka ir bezspēcīga. Ja paši cietušie dabūs videoierakstu un viņiem būs zināms konkrēts aizdomās turamais, vien tad lietu varot “bīdīt” uz priekšu.

Tajā pat dienā likumsargi mūs informēja, ka Brasa iecirknī uzrakstīts viens iesniegums un ir uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu. Pārējie cietušie bija sašutuši, dzirdot šo faktu, jo, tāpat kā Dāvis, zināja vairākus kaimiņus, kuri bija devušies uz blakus esošo policija iecirkni, iesniegumus par notikušo rakstījuši, bet ātri vien saņēmuši lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

“Pamatojoties uz kriminālprocesa likuma 377. panta 8. punktu, ir pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo nav saņemts pieteikums no personas, kurai nodarīts kaitējums, par kriminālprocesa uzsākšanu tādā kriminālprocesā, kuru var uzsākt, tikai uz šīs personas pieteikuma pamata,” norāda viens no cietušajiem.

Policijā to pamato šādi.

Gita Gžibovska
Valsts policijas pārstāve

“Sešos gadījumos tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo personas, kas paziņoja par notikušo, nevēlējās būt par cietušajiem un negribēja, lai tiktu uzsākti kriminālprocesi. Jāuzsver, ka šādos gadījumos, kad tiek bojāts īpašums, lai arī zaudējumu apmērs, iespējams, nav liels, saņemot iesniegumu un ja īpašnieks vēlas, lai tiktu uzsākts kriminālprocess un lietas apstākļi liecina par noziedzīgu nodarījumu, tad arī tiek uzsākta izmeklēšana.”

Cietušie atteikumu ir pārsūdzējuši un cer, ka arī viņu gadījumos kriminālprocesi tiks ierosināti.

Cietušais

“Viņi arī īstenībā neprasa. Tā saruna arī bija, ka tā ir tā kā fakta atzīmēšana, ka esmu konstatējis faktu un par to informējis policiju. Bet man nav bijis jautājums, vai es gribu ierosināt krimināllietu vai ne. It kā man ir pašam jāzina likumdošana un pašam bija jāpasaka, ka es gribu, lai tiktu ierosināta krimināllieta. Taču attiecīgi es kā pilsonis, kurš nav saistīts ar krimināllikumu, šo likumu varu nezināt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Spriežot pēc šo cilvēku pieredzes, ja konstatējat, ka bojāts jūsu īpašums, dodoties uz policijas iecirkni, jāuzstāj, ka vēlaties ne tikai ziņot par notikušo, bet arī ierosināt kriminālprocesu. Jo, iespējams, neviens jums nepaskaidros, kādas ir jūsu tiesības, kā arī neviens nepajautās, ko tad jūs īsti vēlaties ar iesniegumu panākt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm