tv3.lv

Cēsu pusē pensionārs divkārtēji kļuvis par krāpnieku upuri; zaudējis kopumā 100 000 eiro

Kādam senioram Cēsu pusē izkrāpti 100 000 eiro, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

26. janvārī 12:35

Otrdien, 25. janvārī, Cēsu iecirknis saņēma iesniegumu no 1945. gadā dzimuša vīrieša, kurš ziņoja, ka ir kļuvis par krāpnieku upuri. Vīrietis bija saņēmis vairākus zvanus no nepazīstamām personām, kuras apgalvoja, ka spēj palīdzēt atgūt finanšu platformās zaudētos naudas līdzekļus. Vīrietis atzinis, ka pēdējo gadu laikā bija ieguldījis lielu naudas summu kādā platformā, taču ieguldīto naudu nav atguvis. Šā iemesla dēļ viņš labprāt piekritis krāpnieku palīdzībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iemantojot vīrieša uzticību, personas ieguva viņiem nepieciešamos vīrieša personas datus, lai no bankas konta izkrāptu naudas līdzekļus.

Šis pats vīrietis jau 2020. gada rudenī bija uzticējies krāpnieku solījumiem par lielu naudas peļņas gūšanu un labprātīgi ieskaitījis naudu krāpnieku kontā. Tolaik policija, veicot sarežģītu un komplicētu izmeklēšanu, atguva daļu finanšu līdzekļus – teju 20 000 eiro.

Šādā veidā vīrietis kopumā pēdējo gadu laikā zaudējis 100 000 eiro.

Policija joprojām saņem iesniegumus par izkrāptiem finanšu līdzekļiem, neraugoties uz nepārtrauktiem brīdinājumiem un aicinājumiem uzmanīties no krāpniekiem. Likumsargi atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras runā tikai un vienīgi krievu valodā, sauc sevi par dažādu uzņēmumu finanšu brokeriem vai arī cita veida “finanšu speciālistiem”. Tāpat nevajadzētu būt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem vai iepazīstoties sociālos tīklos ar virtuālajiem lietotājiem.

Nedrīkst nevienam izpaust savus personas vai elektronisko maksāšanas līdzekļu datus, pasargājot sevi no kļūšanas par krāpniecības upuriem.

Ja ir notikusi krāpšana, par to iespējams ziņot, vēršoties ar iesniegumu tuvākajā policijas iecirknī vai iesniedzot iesniegumu elektroniski portālā “Latvija.lv”. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm