tv3.lv

“Cik ilgi var sēdēt aukstumā?!” Rīgā vairākiem dzīvokļiem pēkšņi pazūd apkure

2019. gada 27. novembrī 10:21

Pensionāre Irma un viņas kaimiņi Ūnijas ielā nu jau vairākas dienas dzīvo bez apkures. Radiatori auksti palika 22. novembra vakarā, un kopš tā laika neviens no nama apsaimniekotāja darbiniekiem nav bijis spējīgs atrisināt nepatīkamo problēmu. Sieviete stāsta, ka nu pat jau viņai apnicis nemitīgi cīnīties ar “Rīgas namu pārvaldnieku” par savu pienākumu pildīšanu.

“Ap pusdeviņiem vakarā palika auksts. Es ap pusdesmitiem zvanīju, lai ātrāk atnāk meistars. Viņi pateica, ka mūsu mājā neviens nav žēlojies un ka siltums ir, ka es tā kā muldu. Teica, ka lems līdz pirmdienai, meistars atnāks,” stāsta Irma.

Santehniķiem bija jāierodas pirmdien, taču neviens no viņiem dienas gaitā tā arī neparādījās. Irma jau atkal zvanīja uz avārijas tālruņa numuru, lai noskaidrotu, cik ilgi viņai būs jāsalst.

Pensionāre ir sašutusi par “Rīgas namu pārvaldnieka” komunikāciju ar klientiem. Skaidrība par notiekošo tā arī netika iegūta, tāpēc atlika ķerties pie pēdējā salmiņa, proti, slēgt iekšā elektrisko sildītāju, kas pamatīgi paaugstinās komunālo rēķinu summu.

Blakus dzīvokļa iemītnieks Jānis jau kādu laiku ir atteicies no cerības atrisināt nemitīgās problēmas, kas piemeklē šo ēku. Viņš saka, ka gadiem ilgi dzīvokļos bijušas siltuma problēmas un tās izskaust neesot iespējams.

“Katru gadu tā ir – tad silda, tad nesilda. Man jau apnika, nekas nenotiek,” saka Jānis.

Raidījuma “Degpunktā” filmēšanas brīdī ieradās arī ilgi gaidītie santehniķi. Vīrieši ap ūdensvadu skapi darbojās aptuveni stundu. Viņi situāciju apraksta kā teju bezcerīgu un apgalvo, ka pagaidām nespēj piedāvāt ilgtermiņa risinājumu ēkas apsildīšanai.

“Saprotiet, šajā situācijā ir siltummezgls. No tā viss ārā nāk normāli un atpakaļ arī iet normāli. Viss pēc parametriem. Bet ielūkoties sistēmā, kur un kas notiek, tādas iespējas nav. Nav pat skaidrs, kur ir problēma, jo nav pat dokumentācijas, kurš, ko un cik daudz ir darījis. Jautājums būs jārisina augstākā līmenī, ziņosim mūsu priekšniekam, mājas pārvaldei, lai meklē dokumentus, kas, ko ir darījis. Vajadzīgs šīs apkures sistēmas projekts vai plāns,” stāsta santehniķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr ēkas apsaimniekotājs “Rīgas namu pārvaldnieks” dienas laikā nebija spējīgs sagatavot atbildi par Ūnijas ielas apkures problēmu risinājumiem, un mājiniekiem atliek tikai nepārtraukti atgādināt par sevi un gaidīt, kad atbildīgie atradīs laiku viņu problēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm