Saturs turpinās pēc reklāmas

Cilvēki saziedo 33 000 eiro avārijā bojāgājušas sievietes ģimenei, bet nauda iesprūdusi Sarkanā Krusta kontos

“Nesaprašanās, aizvainojums, neizpratne un pat krāpšana,” – iespējams, katrs no šiem vārdiem kaut kādā veidā raksturo ziedojumu vākšanu bērniem, kas pēc smagas avārijas zaudēja savu mammu.

2017. gada 9. decembrī 22:03

Apritējuši jau deviņi mēneši, bet savāktie ziedojumi – vairāk nekā 33 000 eiro -iesprūduši labdarības organizācijas Sarkanais Krusts kontos. Kad nauda tiks pārskaitīta un kāpēc tāda vilcināšanās, skaidroja raidījums “Degpunktā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

28. martā “Degpunktā” rādīja traģisku stāstu par notikumiem uz autoceļa Jelgava – Eleja, kur taisnā ceļa posmā sadūrās 24 gadus vecas sievietes stūrētais “Volkswagen” un kravas automašīna “Volvo”. Vieglā spēkrata vadītāja Viktorija Zavareiko gāja bojā notikuma vietā. Kā vēlāk atklājās, viņai mājās palikuši divi mazi bērniņi, – tobrīd trīs gadus vecā meita Emma un četrus mēnešus vecais dēlēns Daniels.

Padzirdot par nelaimi, Sarkanā Krusta Dobeles reģionālā nodaļa uzsāka palīdzības kampaņu ģimenei, jo bojāgājusī bija organizācijas brīvprātīgā dalībniece. Iespējams, šis notikumu kopums tā arī noklustu, ja vien sociālajos tīklos nesaceltos informācijas aprites vētra un palikušajiem mazuļiem netiktu saziedota iespaidīga summa, – aptuveni 33 000 eiro, kurus ģimene joprojām nav saņēmusi. Ilgā Sarkanā Krusta vadības vilcināšanās un līdzekļu “marinēšana” novedusi pie tā, ka bērnu šā brīža aizbildnei – proti, bojāgājušās Viktorijas mammai un mazuļu vecmammai Svetlanai uzradušies palīgi, kas gatavi cīnīties par ātrāku līdzekļu pārskaitīšanu.

Tā kā Svetlana aktīvi nelieto internetu, viņa tobrīd pat nezinājusi, ka Sarkanais Krusts uzsācis kampaņu, viņai to nepaziņojot. Lai arī doma palīdzēt nav slikta, vajadzējis vismaz informēt ģimeni, domā bērnu aizbildne.

Jebkurā gadījumā ir pagājuši gandrīz deviņi mēneši, un no saziedotās naudas nav ne miņas. Vēl pirms pāris mēnešiem Svetlana centusies iekustināt Sarkano Krustu, lai rīkojas aktīvāk, – sieviete sazinājusies ar vietējās bāriņtiesas un reģionālā Sarkanā Krusta vadību, bet pēc tam ar Uldi Līkopu, Latvijas Sarkanā Krusta vadītāju, kurš iepriekš arī bijis pie ģimenes ciemos.

Arī Svetlanas jurists norāda, ka līdzekļu gaidīšana jau kļuvusi apnicīga un ir radusies sajūta, ka nauda iztērēt citiem mērķiem. Sarkanajā Krustā ģimenes pārstāvis saņēmis atbildi, ka naudu Sarkanais Krusts izlietos bērnu vajadzībām pēc saviem ieskatiem. Tas gan bijis jau pirms krietna laika. Uz to ģimenes pārstāvis piedāvājis par šādu lēmumu paziņot arī sabiedrībai, – lai ziedotāji zinātu, kā nauda tiks izlietota.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Vaicāts par paša interesi šajā notikumā, vīrietis uzsver, ka visu dara labas gribas vārdā bez savtīgiem mērķiem, ja kādam varētu šķist pretēji.

Raidījums “Degpunktā” devās pie Sarkanā Krusta vadības ar jautājumu, kas noticis ar ziedotāju naudu? Visus organizācijai adresētos pārmetumus iestādes vadītājs Uldis Līkops noraida.

Tomēr Uldis Līkops sola, ka jau līdz gada beigām šī lieta tiks sakārtota tā, kā to vēlas bojāgājušās meitenes tuvinieki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas