tv3.lv

Darbojās zem segvārdiem “Māris” un “Raivis”: aiz restēm nonācis viltus mākleris

Kāds vīrietis ilgstoši izmantojis cilvēku uzticēšanos un izkrāpis no viņiem naudu, ievietojot internetā fiktīvus dzīvokļu īres sludinājumus. Pēc viltus māklera aizturēšanas atklājies, ka apkrāpto ir ļoti daudz, turklāt ne visi vēlējušies par noziegumu ziņot, taču likumsargi joprojām gaida upuru iesniegumus.

2021. gada 30. aprīlī 20:49

Vīrietis, kurš slēpies zem dažādiem segvārdiem, bet pārsvarā sevi dēvējis par Māri vai Raivi, pēc aktīvas policijas rīcības nonācis aiz restēm. Par krāpšanu aizdomās turētais savus upurus meklējis internetā, ievietojot sludinājumus ar dzīvokļu īres piedāvājumiem. Kad saņemts avansa vai rezervācijas maksājums, vīrietis pārtraucis komunikāciju ar saviem klientiem un pazudis. Šobrīd viņam inkriminētas 14 noziedzīgas epizodes, par cietušajiem atzīti 37 cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmeklētājai Aleksandrai Zeļenko vairāku mēnešu garumā bija jāuzklausa dažādi stāsti. Tieši viņa apkopojusi Rīgā un Pierīgā saņemtos iesniegumus par krāpnieka darbībām. Inspektore secinājusi, ka aizdomās turamais ir nelabojams, tāpēc tiesai prasīts viņu apcietināt.

Krāpnieks Māris no nelikumīgi iegūtās naudas nekļuva stāvus bagāts, bet izdzīvot varēja. Vīrietis par izmānītajiem līdzekļiem pirka pārtiku un maksāja pats par savu īrēto dzīvokli. Kā norāda izmeklētāja, bildes viņš kopējis no oriģinālajiem sludinājumiem vai atradis kaut kur internetā.

Lai iegūtu klientu uzticību, Māris lūdzis naudu maksāt ar pārskaitījumu. Un tagad konta izdrukas būs viens nopietns un taustāms pierādījums, kad lieta nonāks līdz iztiesāšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm