Daugavgrīvā nepilngadīga meita ziņo par tēva vardarbību pret māti un māsu; policija vīrieti nošķir no ģimenes

30. janvāra pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēmusi informāciju no kādas 15 gadus vecas meitenes, kuras tēvs pārnācis mājās alkohola reibumā un uzsācis konfliktu ar māti.

2020. gada 5. februārī 11:31

Meitene RPP norādījusi, ka strīda laikā vīrietis savu dzīvesbiedri saķēris aiz matiem un mēģinājis sist ar dūrēm. Notiekošajā esot iejaukusies ziņotājas māsa, taču arī pret viņu tēvs bijis agresīvs – “viņai iesitis tā, ka 13 gadus vecā meitene nokritusi un atsitusies pret sienu,” informē policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz notikuma vietu devusies tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes ekipāža. Noskaidrojot notikušo, likumsargi nolēmuši izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus. Meiteņu māte policijai esot skaidrojusi, ka vīrs pēc agresīvās uzvedības aizgājis uz blakus istabu, kur uzreiz aizmidzis.

Gaidot mediķus, sievietei izskaidrotas viņas tiesības rakstīt iesniegumu par vardarbīgā vīra nošķiršanu. Viņa sākotnēji šādu iespēju noraidīja, skaidrojot, ka vīrs tāpat atnākšot atpakaļ. Tomēr cietušajai izskaidrots, ka nošķiršanas gadījumā viņam būs liegums tuvoties mājvietai astoņas dienas. Turklāt šo termiņu caur tiesu ir iespējams pagarināt. Savukārt, ja agresīvais dzīvesbiedrs nolems lieguma laikā atgriezties, tad viņam iestāsies kriminālatbildība, norādījusi policija.

Pārrunu laikā notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja gan māti, gan meitu. Tūlītēja hospitalizācija nebija nepieciešama. Drīz pēc tam māte ar meitām pārrunāja situāciju ģimenē. Meitas māti pierunāja iesniegumu tomēr rakstīt.

Sieviete pieņēma lēmumu uzrakstīt iesniegumu par nošķiršanu, pēc kā likumsargi devās uz blakus istabu. Varmāka tika pamodināts. Arī viņam lūgts izskaidrot, kāpēc pacēlis roku pret sievu un meitu, uz ko viņš atbildēja ar cieņu aizskarošiem vārdiem, ka tā neesot policistu darīšana.

Vīrietim lūgts paņemt savas mantas, lai dotos uz ilgāku laiku prom no mājvietas. Viņš par notiekošo bija ļoti neapmierināts un periodiski nāca pie policistiem iesnieguma pieņemšanas laikā un lamu vārdos izteica savas pretenzijas. Papildus šajā laikā vīrietis arī sāka smēķēt savu nepilngadīgo meitu klātbūtnē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā, ka agresors nespēja nomierināties, turpināja apdraudēt apkārtējiem un traucēja policijas darbu, viņš tika aizturēts par sīko huligānismu. Savukārt saistībā ar vīrieša veiktajām darbībām, kas ietekmēja viņa bērnus, uzsākta arī administratīvā pārkāpuma lieta par emocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm