tv3.lv

Daugavpilī aiztur brikešu tirgotāju‑krāpnieku grupu

Šomēnes Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki, veicot plānveida operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, identificēja un aizturēja personu grupu, kura ilgstošā laika posmā nodarbojās ar krāpniecību, tirgojot apkures briketes, informēja VP pārstāve Lāsma Kursīte.

26. janvārī 14:20

Krāpnieki sludinājumu portālā “www.ss.com” izvietoja sludinājumus, kuros piedāvāja iegādāties apkures briketes. Savstarpējā komunikācija notika līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūtīja sagatavotu rēķinu par avansa maksājuma veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Tiklīdz personas bija veikušas attiecīgo samaksu, komunikācija beidzās un no krāpnieka un pirktās preces vairs nebija ne vēsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kursīte norāda, ka noziedzīgā personu grupa krāpnieciskās darbības veica, izmantojot gan savu izveidoto uzņēmumu SIA “DPS Latvija”, gan maskējoties zem pazīstamu uzņēmumu nosaukumiem.

Policija novērojusi, ka šis nav vienīgais gadījums, kad krāpnieki uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto firmu e-pasta adreses.

Policijas pārstāve skaidro, ka, lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumi, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu preci.

Šajā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā ir apzinātas 26 cietušās personas no visas valsts. Kopējā izkrāptā naudas summa – vairāki tūkstoši eiro.

Policija kriminālprocesā aizturēja iespējamās vainīgās personas – 1989. gadā dzimušu vīrieti un 1998. gadā dzimušu sievieti. Aizturētais vīrietis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā saistībā ar krāpnieciskām darbībām, piebilst Kursīte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik personām draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 180. panta 1. daļa par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Tā kā cietušo skaits iespējams ir lielāks, policija aicina iedzīvotājus atsaukties un informēt policiju pa tālruni 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm