tv3.lv

Daugavpilī robežsargi uzgājuši nelegālu ražotni ar vairāk nekā 15 miljoniem cigarešu

Robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts

“Šogad tikai ar robežsardzes resursiem esam atklājuši nelegālu cigarešu ražotni Daugavpilī. Aizvadītajā nedēļā [to atklājām]. Tajā konstatēti virs 15 miljoniem nelegālu cigarešu – “Winston” un “Marlboro” markas kontrafakti, kā arī pusotra tonna tabakas, kas bija paredzētas nelegālajai cigarešu izgatavošanai.”

Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško aģentūru LETA informēja, ka attiecīgās organizētās grupas dalībniekus, kas nodarbojās ar kontrfakta cigarešu ražošanu, robežsardze aizturēja ceturtdien, 22.aprīlī.

Ceturtdien Valsts robežsardzes amatpersonas Ilūkstes novadā uz aizdomu pamata par cigarešu ražošanas sastāvdaļu vai tabakas nelikumīgu pārvietošanu apturēja kādu “Daf” markas kravas automašīnu, kuru vadīja Latvijas nepilsonis. Automašīnas apskates rezultātā tajā tika konstatēta krava ar cigarešu ražošanai paredzētajām izejvielām.

Savukārt kriminālprocesa gaitā veikto izmeklēšanas darbību rezultātā Daugavpilī robežsargi kādā saimniecības ēkā aizturēja sešus Ukrainas pilsoņus, kuri nodarbojās ar kontrafakta “Winston” un “Marlboro” markas cigarešu ražošanu, bet telpu kratīšanas laikā konstatēja nelikumīgu cigarešu ražotni ar ražošanas iekārtām un izejvielām.

Kopumā kriminālprocesā robežsargi izņēma 14 959 909 cigarešu “Winston” un 50 180 cigarešu “Marlboro” bez akcīzes markām un apmēram 1,5 tonnas sasmalcinātas tabakas lapu.

Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā un, ja to izdarījusi organizēta grupa, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm