tv3.lv

Daugavpilī uz ielas aiztur vīrieti ar narkotikām, bet Jelgavā – kārtējos marihuānas audzētājus

Valsts policijas darbinieki 14. aprīlī operatīvo pasākumu laikā Daugavpilī izņēma narkotiskās un psihotropās vielas, bet Jelgavā policisti notvēruši marihuānas audzētājus Skaties.lv informēja Valsts policijā (VP).

2021. gada 16. aprīlī 16:57

2021. gada 14. aprīlī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas, realizējot operatīvo informāciju, Daugavpilī uz ielas aizturēja 1985. gadā dzimušu vīrieti, pie kura tika atrastas narkotiskās un psihotropās vielas. Kopumā tika izņemtas 155 tabletes, kas visdrīzāk ir “Clonazepam”, “Subotex”, “Ecstasy”, kā arī citas, vēl nenoskaidrotas vielas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat tika arī izņemti seši iepakojumi ar dažādām narkotiskajām vielām, kas visdrīzāk ir marihuāna, amfetamīns un heroīns.

Lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu –ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Daugavpilī vīrietis nekavējoties, Kriminālprocesa 264.panta ietvaros tika aizturēts. Persona jau iepriekš vairākkārt ir sodīta gan par analoģiskiem noziegumiem, gan par cita veida likumpārkāpumiem.

Patlaban Daugavpilī aizturētajam vīrietim draud kriminālatbildība par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, vai ja tās izraisījušas smagas sekas, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Tikmēr Jelgavas novadā un Jelgavā šā gada 14. un 15. aprīlī likumsargi veica trīs sankcionētas kratīšanas, kuru laikā tika izņemti 24 marihuānas stādi un aptuveni 50 grami izžāvētas marihuānas. Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas.

Saņemot informāciju par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki 14. un 15. aprīlī Jelgavas novadā un Jelgavā iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros veica trīs sankcionētas kratīšanas, kuru laikā tika izņemti 24 marihuānas stādi un aptuveni 50 grami izžāvētas marihuānas. Precīzs narkotisko vielu daudzums būs zināms pēc ekspertīzes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saistībā ar notikušo policijā sākts kriminālprocess par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu, kā arī par šā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēti 1986. un 1987. gadā dzimuši vīrieši, kuriem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Jāpiebilst, ka neviena no aizturētajām personām iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Lai efektīvi cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu valsts portālā www.latvija.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm