tv3.lv

Daugavpils pusē, rokot aku, mirst divi vīrieši

2018. gada 22. septembrī 20:49

Par biedējošo atgadījumu Daugavpils pusē klejo dažādas versijas, un, lai noteiktu bojāgājušo vīriešu nāves iemeslu, nepieciešamas nedēļām ilgas ekspertīzes, taču policijas pārstāvji saka, ka, visticamāk, abi nāvējoši saindējušies ar ogļskābo gāzi.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) docents Ilmārs Gorda uzsver, ka iespēja, ka ogļskābā gāze jeb CO2 savairojas cilvēkam letālā koncentrācijā, ir iespējama, īpaši – tik šaurā telpā kā aka.

Ogļskābā gāze var vairoties dažādos veidos. Ilgstoši atrodoties vai strādājot akas dibenā, skābekli var itin ātri izelpot, aizvietojot to ar CO2 un radot dzīvībai bīstamu gaisa sastāvu. Vēl ātrāk izdedzināt skābekli var, lietojot darba instrumentus, kuri rada dzirksteles, jo, kā zināms, uguns paātrināti iztērē skābekli.

Nav zināms, kā ugunsdzēsēji glābēji noteica, ka vīriešu nāves iemesls bija saindēšanās tieši ar ogļskābo gāzi, taču Gorda atklāj, ka pieredzējuši eksperti to var noteikt pāris sekunžu laikā, jo CO2 atstāj acīmredzamas sekas uz mirušā cilvēka ādas. Tā iekrāsojoties sarkana, jo indīgā gāze baltos asins ķermenīšus – leikocītus – iznīcina, asinsritē atstājot vien sarkanos eritrocītus.

Izskan arī cita versija par abu vīru nāves cēloni, par vainīgo nosaucot purva gāzi jeb metānu, kas lielā koncentrācijā var noindēt cilvēku itin viegli, taču docents uzsver, ka metāns nemēdz slāņoties zemāk par gaisu, proti, atrasties akas dziļumā.

Policija ziņo, ka sākotnēji aku raka tikai viens no vīriešiem un viņa biedri tikai pēc mirkļa pamanījuši, ka viņš atrodas bezsamaņā un nekustas. Lai cietušo glābtu, otrs vīrietis devās viņam palīgā, taču pēc mirkļa bezspēcīgi saguma līdzās biedram. Kā trešais palīgā devās jaunais puisis, kurš tāpat kā pārējie, nokļūstot akas dibenā, pamatīgi saindējās. Bojā gājušie strādnieki bija 49 un 73 gadus veci. Nav noslēpums, ka akas rakšanas darbi nav visai droša nodarbe, un tāpēc tas jādara, rūpīgi nodrošinoties pret dažādiem nelaimes gadījumiem.

Par traģisko vīriešu bojāeju policija uzsākusi kriminālprocesu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm