“Degpunktā” reportāža no Rīgas lidostas: “sarkanā” koridora klienti bieži izvēlas “zaļo”

22. novembrī 22:00

“Degpunktā” reportāžā no starptautiskās lidostas “Rīga” klātienē vēroja, kā muitnieki meklē nedeklarētu naudu, narkotikas un pat pārtikas produktus.

Aizvien biežāk Muitas pārvaldes amatpersonas, lidostā “Rīga” veicot pasažieru bagāžas kontroli, ielidojošajām personām no valstīm ārpus Eiropas Savienības konstatē, ka ceļotāji nejauši vai tīšām cenšas iziet caur “zaļo” koridoru ar deklarējamām precēm, tādējādi pārkāpjot likumu.

RIX Muitas kontroles punkta virsuzraugs Lauris Mičulis to apstiprina. “Ja mēs panākam zālē, kur ielido pasažieri un saņem bagāžu, ieraugām principu, kā deklarē preci. “Zaļais” koridors nozīmē, ka nav nekā deklarējama, “sarkanais”, ka ir deklarējamas preces. Tas ir pašam jāzina, esam uzskatāmi parādījuši, lai var redzēt, kurā gadījumā, kā jārīkojas.”

Nedeklarējot preces ir iespējams ievest pirkumus līdz 430 eiro, vienu litru ar alkoholisko dzērienu, 200 cigaretes un 10 000 eiro. Ja kāds no šiem lielumiem nesakrīt, būs jāaizpilda deklarācija, jo pretējā gadījumā draud administratīvs sods līdz 2000 eiro.

RIX Muitas kontroles punkta virsuzraugs saka, ka vēlams uzrādīt čekus, bet ir arī preču muitas vērtības noteikšanas tehnikas.

Aizliegto lietu sarakstā nav tikai narkotiskās vielas. Nedrīkst transportēt arī piena un gaļas produktus. Šāds aizliegums pastāv, lai mazinātu trakumsērgas vai cūku mēra izplatīšanās riskus. Par produktu slēpšanu arī nevajadzētu domāt.

RIX Muitas kontroles punkta virsuzraugs Lauris Mičulis stāsta, ka šobrīd “zaļajā” koridorā ceļotāji apliecina, ka viņiem nav deklarējamu preču, ko apliecina kinologs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Muitas suņi ir apmācīti meklēt vairumu lietu, tostarp pat juvelierizstrādājumus un dārgmetālus.

RIX Muitas kontroles punkta virsuzraugs Lauris Mičulis saka, ka kinologi nemitīgi strādā lidostā. Ir vairākas specializācijas – tie meklē aizliegtas vielas, tabakas izstrādājumus, utt. Tiek vērtēts arī, no kurām valstīm reisi ienāk.

Salīdzinot ar pērnā gada statistiku, šajā gadā cilvēku skaits, kuri cenšas ievest nedeklarētas preces, ir palielinājies – 2021. gadā pieķerti 86 pārkāpēji.

RIX Muitas kontroles punkta virsuzraugs saka, ka kopā šogad fiksēti 126 pārkāpumi pasažieru terminālī, no kuriem 10% bijusi narkotiku nelikumīga pārvadāšana.

Ja ielidojot tomēr rodas šaubas, muitas darbinieki aicina nekautrēties un jautāt, nevis rīkoties uz savu galvu. Informācija par deklarējamām precēm ir pieejama arī Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapas sadaļā “Muita”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm