tv3.lv

Divi autovadītāji šosejas vidū izkaujas; viens nonāk slimnīcā

Divi kolēģi vakar pēc darba mēroja ceļu mājās no Valmieras uz Rīgu. Pie stūres sēdēja kāds jauns vīrietis, sauksim viņu par Andri, bet pasažiera sēdvietā – Ilmārs. Uz Siguldas šosejas, tuvojoties apvedceļa viaduktam, kolēģi saskārās ar kādu agresīvu “Range Rover” vadītāju. Andris apraksta situāciju šādi:

Andris
darba mikroautobusa vadītājs

“Redzot, ka viņš nedomā nevienu laist garām, laikus pārkārtojos labajā malā, to apsteidzot. Satiksme kļuva lēnāka un pārkārtojos atpakaļ kreisajā joslā. Pēc pārdesmit sekundēm pamanu, ka “Range Rover’ man ir piespiedies pie “muguras”. Vēlējos pārkārtoties, bet vadītājs mani agresīvi apsteidza un strauji sabremzēja, kas izraisīja sadursmi.”

Video reģistratora fiksētajos kadros izskatās, ka Andris speciāli taranēja “Range Rover”, taču vadītājs apgalvo, ka nebija plānojis saskarties ar priekšā braucošo spēkratu un kontakts bija otra vadītāja vaina.

Lai vai kā, turpmākā notikumu gaita izvērtās asiņaina. Abi šoferi, pamatīgi sadusmojušies, apstājās malā, lai aprunātos. “Range Rover” vadītājs nevilcinoties izvilka beisbola nūju un iesita Andrim pa seju.

“Range Rover” vadītājs aizbēga no notikuma vietas pirms ieradās ceļu policija. Oskars Irbītis ir tiesu eksperts, kas specializējas ceļu satiksmes negadījumu analīzē. Viņš, apskatot video, uzskata, ka nepareizi rīkojās abi vadītāji.

Ceļu satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis, komentējot video redzamo, atzīst, – pirmā doma, ka video ir no Krievijas, jo internets esot pilns ar līdzīgiem tur tapušiem video, tāpēc kaut kas tāds Latvijā izbrīna. Uzbrukums šoferim traktējams kā kriminālpārkāpums un ir attiecīgi sodāms. Saskaroties ar agresiju uz ceļu, ir jābremzē, jāstājas malā un jāizsauc ceļu policija. Robeža pateikšanai “Stop” ir iztikt bez fiziska kontakta, norāda eksperts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Irbītis uzsver vēl kādu būtisku niansi, proti, atļautais braukšanas ātrums šosejas posmā ir simt desmit kilometru stundā. Šādā ātrumā karstgalvības pieļaut nedrīkst.

“Ir gadījumi, kad tas beidzas ar bojāgājušajiem,” stāsta Irbītis.

Konkrētajā gadījumā uzbrucējam paredzama Kriminālatbildība par apzinātu miesas bojājumu nodarīšanu, kas var beigties ar reālu cietumsodu, spriež Ceļu satiksmes drošības eksperts.

Policisti, apskatot Andra asiņaino seju, izlēma zvanīt mediķu brigādei. Konfliktā cietušajam vadītājam Gaiļezera slimnīcā ar vairākām šuvēm salāpīja beisbola nūjas pāršķelto zodu. Likumsargi izmeklē notiekošo un vēl lemj par atbilstošo sodu piemērošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm