tv3.lv

Apmaldīšanās Pierīgas mežā: glābējiem šajā reizē palīdzēja mobilais telefons

Pirmdien, 12. septembrī, veikti apjomīgi glābšanas darbi mežā, kur dienesti meklēja apmaldījušos pensionāri, kura nevēlējās sadarboties ar operatīvajiem darbiniekiem un, dzirdot raidītos skaņas signālus, uz tiem nereaģēja, bet tā vietā pārlaida nakti mežā un rīta pusē izkļuva no biezokņa saviem spēkiem, vēsta “Degpunktā”.

13. septembrī 22:21

Sadarbība ar operatīvajiem dienestiem šādos gadījumos ir ļoti svarīga, tāpēc šoreiz vēstīsim par kādu stāstu ar laimīgām beigām un vēlreiz atgādināsim, kā rīkoties gadījumos, ja esi apmaldījies mežā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visbiežāk apmaldīšanās mežos notiek tieši ogošanas un sēņošanas sezonā. Pagājušajā diennaktī mājupceļu pazaudējuši divi cilvēki. Viens no tiem bija apmaldījies Ogres novadā, Suntažu pagasta mežos, un glābēji viņam veiksmīgi palīdzēja tikt ārā uz ceļa. Pateicoties dienestu profesionalitātei, arī otrā gadījumā Babītes pagastā cilvēks tika izglābts no biezokņa.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas 2. daļas komandieris Ivo Bendrats stāsta, ka, saņemot izsaukumu uz Pierīgu un glābēju apakšvienībai ierodoties notikuma vietā, raidīts skaņas signāls. Tāpat glābēji ar nomaldījušos cilvēku sazinājās pa telefonu, cilvēks iznāca uz ceļa, zināja virzienu, kur atgriezties pie sava velosipēda un iznāca no meža.

VUGD uzsver, ka sadarbība ir svarīga un šajā reizē palīdzēja mobilais telefons, jo glābēji varēja nodot instrukciju kā rīkoties turpmāk.

Tāpat Ivo Bendrats uzsver, ka, dodoties uz mežu, nedrīkst aizmirst ūdens pudeli, kādu šokolādes batoniņu enerģijai un siltu apģērbu gadījumā, ja tomēr ilgāks laiks jāpavada zem klajas debess. Bet, ko vajadzētu ņemt vērā pirms došanās mežā un kādas lietas būtu jāiegaumē, lai apmaldoties būtu vieglāk izkļūt no biezokņa pašu spēkiem, stāsta mums piedzīvojumu organizācijas vadītājs.

Piedzīvojumu organizācijas vadītājs Māris Lazdiņš stāsta, ka pirms došanās kaut kur, jāpadomā, kurp – kāds inventārs līdzi, vai kāds zina, kurp dodies. Tāpat jāzina, kurp dodies, jāapskatās kartē reģions, kurp dodies. Ja apmaldies, galvā jābūt robežlīnijām – upei, stigai u.tml., lai tālāk var orientēties. Jābūt uzlādētam telefonam. Ja tomēr gadās apmaldīties, jāskatās saules virzienā, lai neriņķotu uz vietas. Tā var nonākt pie stigas vai upes un tālāk jau saprast, kā iziet ārā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Degpunktā” atgādina, ka ikvienā šādā situācijā svarīgākais ir saglabāt mieru, tas palīdzēs sakoncentrēties un ātrāk atrast izeju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm