Dreiliņos būvniecības objektā tiek atrasts priekšmets, kas līdzinās artilērijas lādiņam

26. janvārī 22:10

Šodien policijai piezvanīja kāds būvdarbu veicējs, kas strādāja Dreiliņos, Kaivas ielā, jo zemē tika atrasts priekšmets, kas atgādināja artilērijas lādiņu.

Šodien Valsts policijā saņemts izsaukums uz kādu būvniecības objektu Dreiliņos. Pēcāk policija uz būvlaukumu izsaukusi sapierus.

Būvniecības objektā Kaivas ielā notika rakšanas darbi. Kāpēc uzņēmuma darbinieki pārtrauca iesākto un gaidīja likumsargu ierašanos, bet vēlāk jau sapierus, skaidro “YIT LATVIJA” uzņēmuma pārstāvis: “Mēs izsaucām policiju, tāpēc ka atradām, veicot zemes darbus, priekšmetu, kas izskatās pēc kaut kāda veida lādiņa. Tā ir standarta procedūra. Ja mēs kaut ko tādu atrodam, tiek izsaukta policija. Tālāk jau policija atbilstoši tam, kas nepieciešams, izsauc zemessargus vai sapierus, vai kaut ko tamlīdzīgu un veic savas darbības. [Sakiet, vai ikdienā bieži ir tādas situācijas, kurās sanāk uziet šādus atradumus? – red.] Gadās tādas lietas. Tam ir izstrādāta speciāla procedūra, kā tajā gadījumā reaģēt, jo mēs neesam speciālisti tajā jomā un arī nepretendējam būt.”

Kas tika atrasts būvlaukumā, un vai uzietais priekšmets bija bīstams, skaidro Sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanas rotas komandieris: “Tika veikta personāla apjautāšana un drošības perimetra palielināšana. Vēlāk atklājās, ka priekšmets nebija sprādzienbīstams.”

Priekšmets tik tiešām līdzinās lādiņam, taču patiesībā tiek izmantots būvdarbos betona liešanas laikā.

“Grūti pateikt, kādēļ tas bija pie kaudzes. Tas var līdzināties artilērijas lādiņam un artilērijas lādiņa čaulai,” skaidro eksperts.

Visbiežāk lādiņus var atrast mežos, kā arī būvlaukumos sezonas laikā – pavasarī, vasarā, rudenī, kad notiek zemes apstrādes darbi.

Kā rīkoties, ja uziets neparasts priekšmets un nav zināms, vai tas ir vai nav bīstams? “Nevajadzētu to aiztikt, izjaukt. Vajadzētu atzīmēt atrašanās vietu ar dabā atrodamiem materiāliem, lai pēc tam atrastu tā vietu. Tad atkāpties drošā attālumā un zvanīt 112, un sekot instrukcijām,” skaidro Sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanas rotas komandieris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par izsaukumu skaitu un darba trūkumu sapieri nevar sūdzēties, jo ir bijušas dienas, kad saņemti pat 19 zvani no visas Latvijas teritorijas.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm