tv3.lv

Dzērumu ciematā no plūdiem glābj cilvēkus

Dzērumos, Ķekavas novadā, kur plašumā vēršas Misas upe, vairākas ģimenes saskārušās ar krīzes situāciju. Vakar ugunsdzēsēji glāba divas mājsaimniecības, bet šodien ūdens līmenis pieaudzis vēl par dažiem centimetriem, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Ģērbušies mitrumizturīgās drēbēs, ar gumijas zābakiem kājās, iedzīvotāji pulcējas uz ielas, lai apspriestu turpmāko rīcības plānu un padalītos, kā kuram gājis aizvadītajās straujā atkušņa dienās.

Tādus plūdus vietējie ļaudis, kas Dzērumu ciematā dzīvo ilgāk, pēdējo reizi pieredzējuši pirms apmēram desmit gadiem. Cilvēki saka, ka neviena ziemas un pavasara sezona īsti nav prognozējama: “Tieši desmit gadus bija tāds kā pārtraukums, jo nebija sniega. Mēs te esam 40 gadus, agrāk bija bieži. Dārzā ūdens, uz ielas pie mājas ūdens nav. [Telpās normāli? – red.] Normāli, jā. Pagrabs gan pilns ar ūdeni.”

Privātmāju saimniekiem tuvāk ielai jācieš daudz lielāki finansiālie tēriņi. Daudzi gan visu gadu namos nedzīvo un šeit uzturas vasaras laikā, taču ir arī pastāvīgie iedzīvotāji, un tādu nav maz. Divām mājsaimniecībām vakar nācās saukt palīgā glābējus, jo cilvēki, kopā ar mājdzīvniekiem palika izolēti ēkās, ūdens apņēma visu teritoriju.

Vietvaras pārstāvji izvērtē aktuālo informāciju, kas attiecas uz ūdens līmeņa izmaiņām un laika prognozēm, draudi joprojām pastāv, bet pašvaldība ir gatava sniegt palīdzīgu roku.

Pašvaldība kopā ar operatīvajiem dienestiem ir sasaukusi krīzes vadības grupu, šodien ūdens līmeņa pazemināšanai iedarbināts portatīvais lieljaudas sūknis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm