tv3.lv

Dzīvība, kuru varēja glābt; Ulbrokā atrasts, iespējams, badā mērdēts suns

Lai arī šķiet, ka dzīvojam sabiedrībā, kura jau ir sapratusi, ka nežēlīga izturēšanās pret dzīvniekiem nebūt nepiedien saprātīgam cilvēkam, laiku pa laikam ir dzirdēts par mājdzīvniekiem, kas cietuši no pašu saimnieku nevīžības, nežēlības vai neprāta. Kāds četrkājainais draugs, visticamāk, sava saimnieka dēļ, nu devies uz citiem medību laukiem.

2018. gada 19. martā 21:34

Pagājušajā ceturtdienā Ulbrokā, vienā no šā Institūta ielas nama kāpņu telpām, vietējie atraduši slimu un ārkārtīgi novārgušu suni. Ņemot vērā, ka pašvaldības policijas ierašanās brīdī nav izdevies sastapt dzīvnieka saimnieku, novārdzinātais mājdzīvnieks nekavējoties nogādāts tuvējā patversmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diemžēl neatkarīgi no tur strādājošo entuziastu un veterinārārstu centieniem vēl ko glābt dzīvnieks drīz vien devies uz labākiem medību laukiem. Protams, ziņa par notikušo sasniegusi arī Valsts policijas darbiniekus, un Salaspils iecirknī uzsākta izmeklēšana par iespējamu, nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Kamēr kriminālpolicisti šķetina šo lietu, vietējie atzīst, ka novārdzinātais mājdzīvnieks šeit manīts jau iepriekš, taču neviens neko nebija darījis lietas labā.

“Viņš pats jau bija tāds slims, cilvēks gados, tas suņa saimnieks. Nu, nezinu… Tas suns staigāja, bet mēs ar meitu vēl skatījāmies un domājām, vai nevajag viņam piedāvāt suni iemidzināt, jo tas suns staigāja, bet viņam jau bija nogājusi spalva. Bet kaut kā viņš ar mums nekontaktējās. “Sveiki, visu labu…” Mēs jau skatījāmies, ka tas suns tāds. Bet saimnieks jau arī… Man šķiet, ka viņš nedzēra un šķita, ka suni katru dienu veda ārā. Kā tas tā sanāca, ka viņš netika galā, vai kā. Grūti pateikt. Tur, viņa kāpņu telpā jau ļaužu daudz. Nezinu kāpēc viņi neko nejautāju, neko neteica. (DP: Bet viņi galu galā to suni izmeta ārā?) To mēs nezinām. Man znots tikai izlasīja ziņu par notikušo un mēs ļoti nožēlojām, ka mēs tomēr nepiegājām pie viņa,” stāsta vietējā iedzīvotāja Zoja.

Jādomā, ka gadījumā, ja ziņa par novārdzināto dzīvnieku tiktu saņemta laikus, šo dzīvību tomēr varētu glābt. Tādēļ likumsargi un “Degpunktā” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību apkārt notiekošajam un nepalikt vienaldzīgus situācijās, ja rodas aizdomas, ka kāda mājdzīvnieks netiek pienācīgi aprūpēts vai cieš no saimnieka pāridarījuma.

Par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem vai to labturības noteikumu pārkāpumiem, jāziņo nekavējoties, zvanot pa tālruni 110.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm