tv3.lv

Fasāde, kas var nobrukt, un neciešama smaka – iedzīvotāja vaino “Rīgas namu pārvaldnieku” bezdarbībā

Par “Rīgas namu pārvaldnieka” bezdarbību sūdzas kāda Sarkandaugavas iedzīvotāja Sarmīte, kura uzskata, ka uzņēmums viņu spiež dzīvot graustā. Māja gan no ārpuses, gan iekšpuses esot uz sabrukšanas robežas, nemaz nerunājot par kanalizācijas caurulēm, kuras neviens nevīžo iztīrīt. “Rīgas namu pārvaldnieks” atbild, ka remondarbus neveic, jo paši dzīvokļu īpašnieki neuzņemas iniciatīvu un neierodas uz sapulcēm. 

2019. gada 20. martā 21:20

Sarmīte gadiem ilgi sūdzas ”Rīgas namu pārvaldniekam” par avārijas situāciju viņas mājā, taču remontdarbi joprojām nav uzsākti. Ēka patiešām ir neapskaužamā stāvoklī, tāpēc tās iemītnieki izmisīgi gaida, kad apsaimniekotājs beidzot, tā teikt, ķersies pie lietas. Tikmēr Sarmīte neiesaka cilvēkiem iet garām vai pat tuvoties Patversmes ielas 2. namam. Tā fasāde atrodas avārijas stāvoklī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču problēma nav tikai ēkas fasādē. Viens no defektiem, kas mājas iedzīvotājiem naktī liek gulēt nemierīgi, ir vecie un dzirksteļojošie elektrības vadi.

Lai novērstu vismaz daļu no ēkas bojājumiem, Sarmīte pati uzņēmusies veikt kosmētisko remontu. Sieviete gan sūdzas, ka neko daudz nav spējīga mainīt, jo alga, strādājot par pārdevēju lielveikalā, nav tā prāvākā.

Vēl kāds pienākums, kas, Sarmītes prāt, gulstas uz ”Rīgas namu pārvaldnieka” pleciem, ir attīrīt kanalizācijas caurules. Ņemot vērā, ka tas netiek darīts regulāri, ēkā pamatīgi smako.

Par spīti ikmēneša papildu maksājumam ”Rīgas namu pārvaldniekam”, kas veido uzkrājumu remontdarbu veikšanai, Sarmītei nav zināms, cik liela ir uzkrātā summa un kāpēc tā netiek pielietota ēkas atjaunošanai.

”Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns stāsta, ka iedzīvotāju veidotais uzkrājums ir pārāk niecīgs, lai uzņēmums būtu spējīgs uzsākt visus ēkai nepieciešamos remontdarbus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd Patversmes ielas iedzīvotāju iekrātā summa ir 200 eiro, stāsta uzņēmuma pārstāvis, un ar to nepietiek teju nekam. Kuri no remontdarbiem būtu virzāmi par prioritāriem, uzņēmums vienpersoniski nevarot spriest.

Sarmīte stāsta, ka nevar piespiest citu dzīvokļu īpašniekus atgriezties no ārzemēm un piedalīties sapulcēs, kas lemj par ēkas renovāciju, un tāpēc viņai šķiet, ka ”Rīgas namu pārvaldnieks” izņēmuma kārtā pārrunas varētu veikt arī tikai ar viņu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm