tv3.lv

Ģimenes konfliktā Jelgavā nespēj sadalīt rūpes par trīsgadīgu bērnu

Jelgavā kādā mājā Loka maģistrālē vienas ģimenes konflikts nesen piesaistījis gandrīz visu operatīvo dienestu uzmanību. Adresē atbraukušo ugunsdzēsēju un mediķu palīdzība gan nebija nepieciešama, jāuzkavējas bija tikai pašvaldības policijai.

Dienestu izsaucējas – divas sievietes – tā rīkojušās, jo viņu bērns un mazbērns atradās aiz aizslēgtām durvīm pie mazuļa tēva vecākiem.

“Mēs atnācām, un te bija dūmu smaka. Bērnu mēs dzirdējām, bet nezinājām, vai viņi tur ir,” stāsta trīsgadīgā bērna mamma Julianna.

Kāds bija vecmāmiņas un mammas mērķis šajā izsaukumā, nav līdz galam saprotams. Vai tiešām bērns bija apdraudēts vai varbūt šādi sievietes drīzāk centās tikt iekšā dzīvoklī, kura durvis bija atnācējām slēgtas.

Vēlamais gala rezultāts tika panākts, jo pēc sarunas ar pašvaldības policiju mātei bija tiesības paņemt savu meitiņu un vest uz savu dzīvesvietu.

Blakus dzīvoklī mītošā kaimiņiene pozitīvi raksturo bērna vecvecākus no tēva puses. Kundze augstu novērtē viņu rūpes un gādību par mazmeitu: “Es gribu pateikt, ka ģimene ir normāla. Man patika viņu attieksme pret meiteni. Jā, es Jūliju bieži redzēju piedzērušos, tādēļ, visticamāk, viņiem bijušas domstarpības! Tā nav taisnība, ko Jūlija saka par vecvecākiem, ka viņi ir dzērāji. Tā omīte patiesībā ir gatava atdot pat pēdējo bērnam.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jelgavas bāriņtiesa ir labi informēta par šo ģimeni, un vēlās atgādināt visiem pieaugušajiem, ka vispirms vajadzētu saprast un ņemt vērā bērna intereses. Tāpat arī atgādina, ka ikvienam līdzcilvēkam, redzot jebkādu apdraudējumu bērnam, ir jāinformē policija. Pēc tam jau bāriņtiesa izvērtē gadījumu.

“Likums atļauj, ka bērniem ir tiesības uzturēt attiecības, personīgo kontaktu saikni arī ar vecvecākiem. Bet, protams, ka primāri ir vecāki, kas ir tēvs un māte. Šajā gadījumā bērna tēvs bija aizbraucis ārpus valsts un vēl aizvien atrodas ārpus valsts. Tātad ir māte. Stāsts ir par vecomāti, kas ir bērna tēva māte. Ir bijusi informācija, kur ir konstatēts, ka māte ir lietojusi alkoholu, bet nav informācijas, ka konkrētajā brīdī būtu bijuši klāt bērni vai būtu bijis apdraudējums nepilngadīgiem bērniem, jo bērni tajā brīdī atradās drošos apstākļos,” skaidro Jelgavas valstspilsētas bāriņtiesas locekle Agnese Knabe.

Šajā situācijā Bāriņtiesa konstatējusi rūpes no abām pusēm, tāpēc nebūtu korekti vienu vai otru pusi nošķirt no bērna. Tomēr šo situāciju varēja atrisināt bez operatīvo dienestu iesaistes, kas tajā brīdī, iespējams, bija vairāk nepieciešami citviet.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm