tv3.lv

Ģimenes un bāriņtiesas tracis turpinās – vecāki ar bērnu ieslēgušies mājā

Raidījums “Degpunktā” jau vēstīja par traci Staburaga pagastā. Brīdī, kad bāriņtiesas darbinieki kopā ar policiju no kādas ģimenes vēlējās izņemt bērnu, izcēlās konflikts, kā rezultātā aizdedzināta policijas automašīna un pēcāk viens no bērna vecākiem pazuda kopā ar savu atvasi.

“Degpunktā” komanda noskaidrojusi, kas šobrīd policijai un bāriņtiesai ir zināms par šo notikumu, kā arī – kur atrodas trīs gadus vecā meitenīte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis atzīst, ka notikumi Staburaga pagastā ir vēl nebijis gadījums. Vecāku agresija brīdī, kad no ģimenes tiek izņemti bērni, mēdz būt dažāda, un policijas darbinieki ar to rēķinās, taču automašīnas nodedzināšanai nav gatavs neviens. Spēkratus cilvēki ir mēģinājuši sabojāt, bet visbiežāk tas notiek, nevienam neredzot un ne tik brutālā veidā.

Policijā uzsākta ir arī dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai policijas darbinieki rīkojās atbilstoši saviem darba pienākumiem. Ķuzis gan uzskata, ka nav pamata šaubīties par abu policistu darbu un pagasta iedzīvotāju runas par policijas bezdarbību, nemēģinot auto dzēst, ir vien konkrētās situācijas nezināšana.

Tomēr auto šajā stāstā ir otršķirīgs. Galvenā ir trīs gadus vecā meitenīte, kuras dēļ bāriņtiesa devās pie abiem iereibušajiem vecākiem. Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Santa Stoķe apstiprina, ka brīdī, kad bērna tēvs pēc aizturēšanas atkal tika uz brīvām kājām, viņš devās pie ģimenes radinieces, kurai īslaicīgi bija uzticēts aprūpēt meitenīti. Ar viltu un vardarbību vīrietis bērnu atņēma un aizveda prom. Šobrīd bāriņtiesai ir zināms, kur bērns atrodas, taču nav iespēju meiteni nošķirt no vecākiem.

Santa Stoķe
Jaunjelgavas novada bāriņtiesas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja

Meitenīte diemžēl atrodas pie tēva un mātes, kas ir ieslēgušies mājās. Šodien bijām ar policiju, bet diemžēl viņi nenāk ārā no savas telpas un nav iespējams izņemt viņu.

“Vecāki pie pilnas saprašanas runā caur logu, uz telefona zvanu nedaudz atbild. Kad grib, – noliek telefonu. Uz veselo saprātu neiedarbojas, ka bērniņu būtu vēlams ielikt šobrīd krīzes centrā un to jautājumu risināt. Ja viņiem neapmierina bāriņtiesas lēmums, viņi varētu bāriņtiesas lēmumu pārsūdzēt. Cik viņi stādījās priekšā, viņi ir runājuši ar tādu advokāti Rozenbergu Ausmu, kura mācījusi, ka nekādā gadījumā nevajag pildīt nekādus noteikumus, ne ar vienu runāt, ne ar vienu sadarboties,” min Stoķe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Stoķe skaidro, ka vecāki paši situāciju ir krasi pasliktinājuši un šobrīd jau ir nepieciešams iesaistīt policiju. Sākotnēji neviens nebija domājis bērnu no ģimenes izņemt uz visiem laikiem, bet skaidrot ģimenes apstākļus un mēģināt palīdzēt vecākiem.

Meitenītes tēvs ar vectēvu visu pārvērtis farsā. Bāriņtiesas darbiniece, kura pagājušajā nedēļā devās uz vecāku kopīgo iedzeršanu, šobrīd atrodas šoka stāvoklī. Viņa saņēmusi draudus par fizisku izrēķināšanos un mājas nodedzināšanu. Situācijā, kurā cilvēki nodedzina policijas “busiņu”, draudi skan vairāk nekā tukši vārdi.

“Degpunktā” turpinās sekot šā stāsta norisei un informēt par jaunāko.

Jau vēstīts, ka bāriņtiesas vizīte pie ģimenes beidzas ar kautiņu un policijas auto aizdedzināšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm