Ieskats likumsargu ikdienā: “Degpunktā” dodas līdzi policijas ekipāžai

Lai redzētu, kā norit Rīgas pašvaldības policijas likumsargu darbs trešdienas naktī, “Degpunktā” pievienojās Latgales iecirkņa 412 ekipāžai, lai dotos viņiem līdzi patruļā pa Rīga centru, Maskavas forštati, Ķengaragu un Pļavniekiem.

2. februārī 21:33

Šovakar inspektoriem nav bijis laika pat iedzert kafiju un atvilkt elpu, secinām, iekāpjot policijas automašīnā. Izsaukumi rācijā atskan viens pēc otra. Dodamies uz Latvijas Samariešu apvienības grupu dzīvokļiem Dzērvju ielā. Tur kāds kungs neklausa un pārkāpj telpu koplietošanas noteikumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Piedzēries. 3,60 promiles. Ar viņu dzīvo vēl viens istabā, tas negrib. Tāds piedzēries neprot uzvesties. Es viņu lūdzu, lai iet prom, bet viņš negrib iet staigāt. Jums būs viņš jāpaņem. Pie mums drīkst līdz 0,05 promilēm un ne vairāk,” saka dzīvokļu uzraudze.

Likumsargi pierunā vīrieti apģērbties un doties pārlaist nakti patversmē “Gaiziņš”. Krietnā reibuma dēļ apģērbšanās kungam prasa labu laika sprīdi. Arī ar pārvietošanos neiet viegli, tomēr viss notiek. Vīrietis nepretojas. Vien pēc ielikšanas likumsargu spēkrata aizturēto nodalījumā, atksan runas par vēlmi izdarīt pašnāvību.

Rīcības plāns skaidrs – vīrietis tiek nogādāts Tvaika ielā pārbaužu veikšanai. Tik tikko esam iekāpuši atpakaļ spēkratā, jau tiek paziņots nākamais izsaukums. Kāds vīrietis guļ invalīdu liftā Stacijas laukumā.

Sastaptais klaidonis vārdā Mārtiņš pats atzīst, ka parasti guļ lejā, tunelī. Taču uz turieni jāpārvācas mazliet vēlāk. Pārāk daudz cilvēku vēl pārvietojas pa pazemes ejām. Likumsargi piedāvā vīrieti nogādāt nakts patversmē. Bezpajumtnieks izdzirdot šādu uzaicinājumu metas bēgt. Ķert nav jēgas, pārkāpums ir novērsts, kārtībnieki dodas uz nākamo izsaukumu.

Šoreiz garāks pārbrauciens. Galamērķis – Ķengars, netālu no Doles. Tur pie vietējās spēļuzāles pusnaktī piekauts puisis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es neizmantoju nekādu spēku, lai uzbrucēju apturētu. Man ir pārsista acs un uzacs. Nezinu, ko ar to darīt. Es neesmu žurka, lai sūdzētos par tiem, kas to izdarīja. Bet situācija izvērtās, lūk, šāda. Es neesmu parasts puisis. Paspēju izvairīties daudz maz laikā, par kādu konkrēti, es iesniegumu nerakstīšu. Sagadījās, ka es viņu tumsā neredzēju. Iesita un tas arī viss,” stāsta vīrietis.

Mediķi ieradās jaunieti apskatīt. Atzinums – nav nepieciešams viņu nogādāt slimnīcā. Darbs turpinās. Likumsargi saņem izsaukumus uz pārlieku lielu trokšņošanu Rēznas ielā un kādā daudzdzīvokļu namā Pļavniekos. Abās adresēs atrodam skaļo mitekli un pieklauvējam. Durvis likumsargiem neviens vaļā never. Tomēr mūzika apklust. Atkal sēžamies busiņā, bet rācija, kā par brīnumu, klusē. Atlikusī nakts dežūra paiet mierīgi, bez nopietniem incidentiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm