Imantas iedzīvotāji pamana pa ielām skraidām piecas kazas

Gaišā dienas laikā, pastaigājoties pa Jūrmalas gatves apkaimi, vairāki Imantas iedzīvotāji pamanīja piecas kazas, kas apjukušas skraida pa ielām. Izrādās, dzīvnieki pieder kādai pensionārei, kas aizmirsa kazas piesiet – šobrīd gan nav zināms, vai mājlopi atgriezīsies mājās, vēsta “Degpunktā”.

Vienā no privātmājām Imantā, Mazajā Zolitūdes ielā, saimniece Ruta plašajā pagalmā izmitinājusi vairākas kazas. Apkaimes iedzīvotāji pensionāres mājlopus ļoti iecienījuši. Dzīvnieki īpaši patīk ģimenēm ar bērniem, kas bieži lūdz vecākiem vēlreiz apciemot tā saukto “Rutas tantes zoodārzu”.

Kaimiņš Gints stāsta – kazas cilvēkiem ļoti patīk, ģimenes tās apskatīt nāk kopā ar bērniem, baro ar burkāniem, āboliem. Bērniem ir interesanti dzīvniekus apskatīt, sajūtas ir kā zooloģiskajā dārzā.

“Te nāk ļaudis ar maziem bērniem un tās baro. Šeit ir dzīvnieki, kurus viņi ikdienā citur neredz, bet atrodas tepat, mikrorajonā,” novērojusi kaimiņiene.

Daži apkaimes iedzīvotāji, zinot, ka pensionārei ir ierobežoti iztikas līdzekļi, nenoslinko un atved kazām uzkodas. Arī šorīt kāda garām ejoša kaimiņiene dzīvniekiem atvēlēja dārzeņu mizas, kas paredzētas kā gardumi.

“Man paliek pāri dārzeņu mizas, kur es tās likšu, ja ne atdošu kaziņām. Kas vainas tām?” saka apkaimes iedzīvotāja, skaidrojot, ka palīdz tāpat vien no laba prāta.

Rutas teritorija ir nožogota, un parasti dzīvnieki nemaz necenšas bēgt, taču kādu rītu pensionāre pamanīja, ka aplokā trūkst piecu mājlopu, tostarp divu kazlēnu. Pensionāre uzreiz nodomāja, ka paveikta zādzība – neesot pirmā reize, kad garnadži ielaužas viņas pagalmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viņi izdur vienu dakstiņu un nobrūk visa rinda kā adījumā, tad savāc un nozog,” stāsta izbēgušo kazu īpašniece Ruta.

Taču šoreiz svešinieki nebija vainīgi. Sieviete stāsta, ka pati vien bijusi neuzmanīga.

“Es tās pabaroju, bet nepiesēju. Parasti māti Žozefīni piesienu. Meitu un mazmeitu nepiesienu, jo tās nekur neiet. Bet šoreiz es viņas nepiesēju, mana vaina,” atzīst izbēgušo kazu īpašniece.

Mājlopi, turoties organizētā bariņā, aizskrēja līdz pat Jūrmalas gatvei. Kazas visbeidzot izdevās sagūstīt un nogādāt dzīvnieku patversmē. Patlaban mājlopi vēl nav atdoti saimniecei, stāsta “Ulubeles” vadītāja.

Ilze Džonsone
dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja

“Kaziņas pašlaik ir pie mums, mēs apsekosim turēšanas vietu un, ja tur viss būs kārtībā, atdosim kaziņas.”

Ruta ļoti cer, ka kazas tiks nogādātas atpakaļ mājās pēc iespējas ātrāk.

Patversmes vadītāja uzsver, ka palīdzība noklīdušajiem dzīvniekiem tika nodrošināta brīvprātīgi un nekādas izmaksas no pensionāres netiks pieprasītas. Papildus tam solīts arī, ka kopā ar kazām uz māju Mazajā Zolitūdes ielā tiks nogādāts siens, kas nodrošinās barības krājumus gada aukstajos mēnešos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm