tv3.lv

Imantas skeitparkā pusaudzis nežēlīgi mēģina traumēt bērnu un internetā publicē sava veikuma video

Imantā, Kurzemes prospektā, skeitparkā pie Rīgas Imantas vidusskolas, vietējie bērni bieži pavada laiku sportojot draugu pulkā un tikai pavisam mazie ekstrēmo izklaižu entuziasti uz laukumu nāk vecāku pavadībā. Diemžēl vakar pie rampas, kas atvēlēta skeitbordistiem un braucējiem ar triku skrejriteņiem, notika incidents, kurā cieta septiņus gadus vecs zēns, kas uz laukumu atnāca patrenēties ar savu skrejriteni.

Septiņgadīgais zēns neapzināti izbrauca priekšā citam puisim – piecpadsmitgadniekam, kas tobrīd izpildīja triku. Tīnis, pamanot šķērsli, acīmredzami sadusmojās un, pabeidzot kustību, trieca savu braucamrīku pa bērna galvu. Puiku pasargāja ķivere, jo, ja tās nebūtu, sekas varēja būt traģiskas.

Šim atgadījumam nebija daudz liecinieku, taču drīz vien par notikušo uzzināja simti sociālo tīklu lietotāju, jo pats tīnis savu “varoņdarbu” publicēja paša sociālo tīklu kontā. Turklāt, videofailu samontējot, vēl paņirgājās: “Vai drīkst, es tev izdarīšu nedaudz sāpīgi?”

Protams, ka redzētais neatstāja vienaldzīgu nevienu, vairākums ļaužu šādu rīcību uzskatīja par apzinātu un aicināja cietušā bērna vecākus par incidentu nekavējoties ziņot likumsargiem.

Viedokli par šo situāciju “Degpunktā” prasīja cilvēkiem, kas profesionāli nodarbojas ar braukšanu ar triku skrejritiņiem vai skeitbordiem.

Profesionāls skeitbordists Madars Apse

“Es nemācēšu komentēt, vai tas bija apzināti, vai neapzināti, bet nu vietējie skūteristi saka, ka tas bija apzināti darīts. Tas nav pieņemami, jebkurā gadījumā agresivitāte nav pieņemama. Tas bija, protams, netīšām, ka tas otrs skūterists izbrauca viņam priekšā un tas, kas meta, tas palika dusmīgs. Neizturēja un gribēja parādīt, ka viņš ir “krutāks” nekā tas otrs un metās viņam virsū ar savējo instrumentu. Tas taču nav pareizi, jādod arī iesācējiem sava vieta. Katrs, kas aiziet uz skeitparku – jaunie, mazie skūteri, tā arī skeiteriem ir problēma. Arī man, kad es aizeju uz skeitparku, ir jāuzmanās no šitajiem mazajiem. Viņi neapzinās, ko viņi dara, bet viņi kaut ko grib darīt un tas ir forši. Skeitparks ir skeitparks un skeitparks paredzēts priekš visiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zem publicētā video, komentāru sadaļā parādījās arī pasaules čempiona kikboksā, Zaura Džavadova ieraksts par notikušo. Viņš izteica vēlmi privāti satikties un parunāt ar pašu tīni un viņa vecākiem.

Pasaules čempions kikboksā Zaurs Džavadovs

“Es vēl vakar šo video redzēju un es vārījos dusmās, un sašutumā, kā tas varēja būt. Viena lieta, kad mazs bērns, kuram ir desmit vai astoņi gadi, kurš vēl līdz galam nesaprot, kas ir labi un kas ir slikti, bet, kad tev ir piecpadsmit gadi. Ne par velti no četrpadsmit gadu vecuma iestājas kriminālatbildība. Pirmkārt, viņš ne tikai traumē bērnu fiziski, nedod Dievs viņš būtu bez ķiveres. Otrkārt, viņš par to ņirgājas.”

Pats vaininieks šodien savā sociālo tīklu profilā jau ierakstījis atvainošanās rindas un skaidro, ka bērnu traumējis nejauši. Mēs sazinājāmies ar cietušā bērna vecākiem un uzzinājām, ka ar viņiem personīgi neviens no pusaudža puses vēl nebija kontaktējies. Rīt tiek plānots par šo incidentu ziņot valsts policijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm