Izmantojot dronu, motorzāģi un skaņas signālu, glābēji palīdz vairākiem cilvēkiem izkļūt no meža

Aizvadītās nedēļas izskaņā ugunsdzēsēji izglābuši vairākus cilvēkus, kuri bija apmaldījušies mežā un purvā, portālu “tv3.lv” informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

18. septembrī 10:16

Piektdien pusdienlaikā VUGD saņēma palīdzības lūgumu no Alūksnes novada Jaunalūksnes pagasta, kur cilvēkam mežā bija sākušās veselības problēmas. Ugunsdzēsēji glābēji uz nestuvēm cilvēku iznesa no meža un nodeva NMPD mediķiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tās pašas dienas pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Talsu novada Ģibuļu pagastu un neilgi pirms desmitiem vakarā uz Talsu ielas apkārtni Ventspilī, jo abās vietās cilvēki bija apmaldījušies mežā.

Talsu novada Ģibuļu pagastā ugunsdzēsēji glābēji un Valsts policijas darbinieki sazinājās ar cilvēku telefoniski, kā arī ieslēdza  autocisternas skaņas signālu un brauca gar mežu, līdz cilvēks telefoniski ziņoja, ka dzird skaņas signālu. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji devās iekšā mežā, darbinot motorzāģi, lai cilvēkam būtu skaņa, kuras virzienā iet. Pēc brīža ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atrada un izveda no meža. Savukārt, Ventspilī cilvēks saviem spēkiem izkļūt no meža nevarēja, tāpēc, lai viņu atrastu, ugunsdzēsēji glābēji izmantoja dronu ar infrasarkano kameru un apgaismes iekārtu. Pēc neilga laika cilvēks atrasts un izvests no meža.

Savukārt septiņos vakarā saņemts palīdzības sauciens no cilvēka, kas Madonas novada Indrānu pagastā bija apmaldījies purvā. Telefoniski sazinoties ar cilvēku un iedarbinot autocisternas skaņas signālu, cilvēkam norādīta izeja no purva.

Svētdien pēc pusvienpadsmitiem vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Piltenes pagastu, kur mežā bija apmaldījušies divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot autocisternas skaņas signālu, norādīja izeju no meža un pusviens naktī darbu notikumā noslēdza.

VUGD atgādina ievērot piesardzību, dodoties uz mežu. Glābēju iedzīvotājus aicina uz mežu ņemt līdzi uzlādētu mobilo tālruni un, ja iespējams, neiet uz mežu vienatnē. Lai izvairītos no apmaldīšanās, glābēji aicina censties iegaumēt vietu, kur ieiet mežā, kā arī vietas, pa kurām iets.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm