tv3.lv

Izpriecas un drošība uz ūdens: praktiski ieteikumi atpūtniekiem

Brīvdienās Rīgas jūras līcī Jūrmalā glābēju palīdzība bija nepieciešama diviem nepilngadīgiem cilvēkiem, kuri ar SUP dēli iepeldēja ūdenī tik tālu no krasta, ka savie spēkiem netika atpakaļ. Atpūta uz ūdens ar jebkura veida peldlīdzekļiem var izvērsties bīstamā situācijā, tādēļ pirms došanās pie ūdenstilpēm, īpaši jūru, vērts apskatīt straumes un vēja ātrumu.

“Degpunktā” devās uz Latvijas vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centru, lai noskaidrotu vai pietiek vien ar siltu un saulainu dienu, lai mierīgu sirdi dotos atpūsties pie jūras.

Neapšaubāmi bērni, kuri izklaidējas izmantojot piepūšamus riņķus vai matračus, jāpieskata nepārtraukti un tālu no pieaugušajiem ar šiem palīglīdzekļiem peldēt nedrīkst, savukārt tiem, kas jau izmanto kādus sportiskākus peldlīdzekļus, kā piemēram, sup dēļus, pirms došanās ūdenī vajadzētu izvērtēt vairākus faktorus, kas būtiski ietekmēs izpriecas.

Iekuļoties nepatikšanās vienmēr noderēs arī peldveste, tādēļ bez tās atpūsties uz ūdens nav ieteicams. Obligāti tā nepieciešama līdz 12 gadu vecumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm