tv3.lv

Jaunietis cietumniekam apmaiņā pret atlīdzību mēģina nodot 45 aizliegtus priekšmetus

Otrdien, 6. septembrī, kāds 2004. gadā dzimis jaunietis savam paziņam, kurš Jelgavas cietumā izcieš sodu, pienesumā nodotā ledusskapī “Hisense” slēptā veidā bija ievietojis aizliegtus priekšmetus, ko mēģināja nodot apmaiņā pret atlīdzību.

7. septembrī 13:41

Kā informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa, 45 aizliegto priekšmetu vidū bija 27 mobilie tālruņi, deviņi modemi, četras SIM kartes, trīs austiņas ar mikrofonu, vienu mobilā tālruņa uzlādes uzgali un vienu mikrofonu ar audio uzgali.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirms pienesumā esošo mantu pārbaudes un apskates jaunieti brīdināja un pret parakstu iepazīstināja par nelikumīgu vielu un priekšmetu nodošanas un saņemšanas aizliegumu personām, kuras ievietotas ieslodzījuma vietās, kā arī par administratīvo un kriminālatbildību.

Kā jaunietis skaidroja likumsargiem, viņš esot apzinājies, ka ledusskapī aiz labās un kreisās puses apšuvuma putu polistirola izolācijā paslēptos priekšmetus ienest ieslodzījuma vietā ir aizliegts, taču puisis to darījis mantkārīgā nolūkā, jo par pretlikumīgo rīcību viņam piesolīti aptuveni 450 eiro. Savukārt par visu ledusskapī paslēpto priekšmetu iegādi 18 gadīgais jauneklis esot samaksājis apmēram 150 eiro.

Policija par notikušo sākusi administratīvā pārkāpuma procesu un aizliegtos priekšmetus konfiscējusi. Tāpat jaunietis ir brīdināts, ja minēto pārkāpumu gada laikā atkārtos, viņu sauks pie kriminālatbildības.

Atbilstoši Latvijas Sodu izpildes kodeksam par naudas, korespondences, pārtikas produktu, alkohola, kā arī citu vielu, izstrādājumu un priekšmetu nelikumīgu, no pārbaudes paslēptu nodošanu vai par darbībām ar mērķi jebkurā veidā tos nodot notiesātajam piemēro naudas sodu līdz 70 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm