tv3.lv

Jauns puisis pie ieejas daudzdzīvokļu mājā spārda un nežēlīgi sit savu suni

14. septembrī 22:00

Nepatīkamu skatu pie blakus mājas kāpņutelpas pa savu balkona logu ievēroja kāda Pļaviņu ielas iedzīvotāja Rīgā, kura darīja tobrīd vienīgo iespējamo, lai nežēlīgās darbības tiktu pārtrauktas – sāka skaļi kliegt, vēsta “Degpunktā”.

Videomateriālu, kurā uzņemti vardarbīgie kadri, tā autore publiskoja, tā teikt, lai tauta zina savus antivaroņus. Sieviete pati gan nevēlējās atklāt savu personību, bet aizkadrā mums min, ka zēns sākotnēji sunim spēris arī ar kāju. Četrkājainais mīlulis esot bijis apjucis un nežēlīgajiem sitieniem nepretojies.

Olga
kaimiņiene

“Tas ir mūsu kāpņutelpā. Es nezinu, no kura stāva, man šķiet, ka no ceturtā vai piektā. Es otrajā dzīvoju. Lūk, paņēmuši dzīvnieku. Nu, tur dzīvo ģimene ar diviem vai trīs bērniem, un labradoru viņi ir paņēmuši. Es nedomāju, ka viņi tādi. Man kaimiņiene pastāstīja.”

Viņa stāsta, ka pēc kaimiņienes kliedziena pārstāt sist suni jaunietis devies mājās. “Ja tas ir noticis uz ielas, tad iedomājieties, kas notiek mājās? Dzīvnieka žēl. Es domāju, ka tur ar vecāki ir vainīgi, policijai uzreiz jāzvana un ar vecākiem jārunā, tāpēc ka puisis jau neko. Viņam varētu būt kādi divpadsmit gadi,” viņa spriež.

Arī daudzi citi aptaujātie iedzīvotāji stāsta, ka nekādus vardarbības uzplūdus nav manījuši un šī esot pirmā reize, kas piefiksēta. Kaimiņiem līdz šim nav bijis pamata zvanīt policijai.

“Es to sunīti neesmu redzējusi, ja pamanīšu, ziņošu. Neesmu dzirdējusi suņa riešanu vai smilkstēšanu,” stāsta kāda iedzīvotāja.

Paldies aculieciniecei, kura par šo incidentu ir ziņojusi Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD). Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja skaidro, kā vispareizāk rīkoties šādās situācijās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja Danuta Priede norāda – ja rodas sajūta par pāridarījumu dzīvniekam, jāraksta iesniegums PVD, minot lietas apstākļus un pierādījumus, ja tādi ir. Var zvanīt uz bezmaksas tālruni, kur var ziņot anonīmi. Ja grib saņemt atbildi, vēstulei vai sūdzībai jābūt parakstītai. Ja jārīkojas nekavējoties, jāvēršas attiecīgā novada vai pilsētas pašvaldības policijā vai Valsts policijā.

Komentējot, kas varētu palīdzēt šajā un līdzīgās situācijās, kurās sadisti un varmākas ir tieši bērni, Priede atzīst – audzināšana sākas mājās, ģimenēs. Ja suni ģimenē nesit, visticamāk, arī bērns tā nerīkosies. Taču diemžēl ne vienmēr izdodas bērnos ieaudzināt dzīvnieku mīlestību un cieņu pret dzīvo, tāpēc, vardarbību redzot, apkārtējiem cilvēkiem ir jāaizrāda.

“Degpunktā” aicinām nepalikt vienaldzīgiem un obligāti par šādām vai līdzīgām situācijām informēt atbildīgos dienestus, jo, iespējams, tieši jūs ar savu zvanu vai iesniegumu varat izglābt kādu četrkājaino draugu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm