tv3.lv

Jēkabpilī divreiz vienā dienā kopumā četri pieaugušie norauj Ukrainas karogu

Ukrainas karogs pie Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes ēkas uzstādīts blakus Latvijas karogam, lai paustu atbalstu ukraiņu tautai cīņā ar Krieviju. Vairāk nekā piecus mēnešus dzeltenzilais simbols nevienam netraucēja, bet svētdienā, 7. augustā, tas spēja nokaitināt pat četrus cilvēkus. Plkst. 7.00 no rīta pie ēkas Rīgas ielā 150A pienāca divi vīrieši. Kā redzams video, viens no viņiem seju aizsedz ar cepuri, otrs, zinot par videonovērošanu, mēģina slēpties aiz rokas.

Izkliedzot frāzes – “Slava Krievijai!”, vīrieši karogu izrāva un nometa zālienā īpašuma teritorijā. Karogu attīstības pārvaldes darbinieki uzstādīja atpakaļ, bet drīz vien to norāva un nozaga divi citi vīrieši.

Jēkabpils novada Attīstības pārvalde vadītājs Ilmārs Luksts stāsta, ka tāds pats notikums notika tās pašas dienas vakarā, īsi pirms plkst. 23.00. Personas norāva karogu un to aiznesa prom. Zaudējumi naudas izteiksmē nav būtiski, bet svarīgākais ir noskaidrot, kas tās par personām, kas šādi rīkojas. Rodas bažas, ka Latvijas sabiedrībā ir cilvēki, kuri atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Par karoga nozagšanu uzsākts kriminālprocess un likumsargi noskaidrojuši pārkāpējus, savukārt tos divus, kas pie ēkas darbojās rīta pusē, policisti patlaban aktīvi meklē. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process par sīko huligānismu.

Dace Kalniņa
Valsts policijas pārstāve

“Jēkabpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki saistībā ar sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispār pieņemtās uzvedības normas un traucējot iestādes darbu, aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri atpazīst šajā video redzamos vīriešus.”

Ja varat sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, sazinieties ar likumsargiem pa tālruni: 65232240 vai 65202602 jeb pa e-pastu [email protected]

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie Jēkabpils novada attīstības pārvaldes ēkas uzstādīts jauns Ukrainas valsts karogs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm