tv3.lv

Jelgavā nežēlīgi piekautās meitenes ģimenei atkopšanās process būs darbietilpīgs

14. septembrī 21:40

Pēc vardarbīgas piekaušanas daudzdzīvokļu mājas pagalmā divpadsmit gadus vecā jelgavniece un viņas māte cenšas atkopties gan no fiziskajām traumām, gan no emocionālajiem pārdzīvojumiem. Neatkarīgi no uzbrucējai piemērotā soda atkopšanās periods ģimenei būs darbietilpīgs.

Otrdien, 13. septembrī, “Degpunktā” stāstīja par nežēlīgu izrēķināšanos Jelgavā, kur pusaudze piekāva 12 gadus vecu meiteni. Cietušā bērna māte ir izmisumā.

Incidentu izmeklē policija, taču pēc pierādījumu apkopošanas lietu nodos Jelgavas domei. Administratīvās komisijas priekšsēdētājs šodien noskatījās svētdien uzņemto video, kurā redzama vardarbība.

Jelgavas domes Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Normunds Pūce stāsta, ka video redzamais ir ļoti nežēlīgs un pēdējā laikā vardarbība pārsvarā notiek tieši starp meitenēm.

Komisijas uzdevums būs lemt, kāds sods piemērojams vardarbīgajai 15 gadus vecajai meitenei. Pārsvarā tie ir audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi.

Tas var būt brīdinājums, pienākums atvainoties cietušajam, var ar darbu novērst nodarītā kaitējuma sekas un atlīdzināt nodarīto kaitējumu, uzvedības korekcijas.

Piekautās meitenes māte Laura ļoti uztraucas arī par savas atvases emocionālo stāvokli pēc uzbrukuma.

“Man ir ļoti grūti, trūkst vārdu, lai viņai kaut ko pateiktu, jo viņa vispār nerunā,” stāsta meitenes māte.

Fiziskie ievainojumi meitenei sāp, un nepieciešamas vairākas steidzīgas ārstu vizītes, taču bērns ir šokā un nespēj izteikt savas emocijas. Psiholoģe brīdina, ka sajūtu turēšana sevī var palēnināt atkopšanās periodu kopumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Psiholoģe Gita Kalniņa norāda, ka bieži vien ir sarežģīti verbalizēt bērna notikumus un pārdzīvojumus, svarīgi runāt ar bērnu par viņa izjūtām un pārdzīvojumiem.

Psiholoģe uzsver, ka gan cietušajam bērnam, gan mātei jāvēršas pie profesionāļiem pēc palīdzības, tāpat kā ārstējot ievainojumus. Tā krīzei varot tikt pāri ātrāk un, iespējams, bez smagām tālejošām sekām, kas ietekmētu turpmāko cietušās uzvedību arī pieaugušā vecumā.

Speciālisti var krīzes simptomus iekļaut laika posmā no divām nedēļām līdz pāris mēnešiem atkarībā no konkrētā bērna.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bezmaksas diennakts uzticības tālrunis: 11611.

Krīzes un konsultācijas centru “Skalbes” var sazvanīt pa numuru: 116123.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm