tv3.lv

Jelgavā nežēlīgi piekautās meitenes māte grasās pārsūdzēt policijas lēmumu

Jelgavas policija darījusi zināmu piekautās meitenes mātei Laurai, ka par uzbrukumu viņas divpadsmit gadus vecajam bērnam netiks uzsākts kriminālprocess. Šāds paziņojums izraisīja sašutuma vētru cietušā bērna ģimenes un draugu lokā, tāpēc māte lēmumu pārsūdzēs tuvākajā laikā.

“Esmu dziļi satriekta par tādu policijas lēmumu, ceru uz taisnīgu tiesu, tas nevar tā palikt. Izskatās, ka policija lietai ir piegājusi formāli, netika līdz galam izvērti visi lietas apstākļi. Piemēram, video redzams, ka tas bija huligānisms, tika bojāta manta, kas nav līdz galam izskatīts,” saka cietušās meitenes māte Laura.

Neprasot finansiālu ieguldījumu, palīdzēt Laurai un viņas ģimenei pieteicās zvērināts advokāts, vārdā Rihards. Arī viņš saskata nepilnības policijas darbā.

Zvērināts advokāts Rihards Poļaks norāda, ka nav noskaidroti daudz faktiskie apstākļi, piemēram, mobilā telefona sabojāšana, kas ir viena no huligānisma pazīmēm. Viņš šajā lietā saskata sodāmu huligānismu, meitenei tika nodarīti miesas bojājumi. Tāpat jārunā arī par emocionālām un fiziskām ciešanām, jo bērns neapmeklē skolu, nepieciešams ilgstošs rehabilitācijas process.

Ģimenes rīcībā nonāca kautiņa pilnais video, kas uzbrukuma ainu iezīmē nedaudz plašāk. Proti, kadros redzams, ka vardarbīgo sišanu redzēja aptuveni ducis jauniešu. Viņi, šķiet, bija iepriekš pabrīdināti, ka varēs vērot asiņaino rēķinu kārtošanu. Laura spēja noskatīties jauniegūtos kadrus tikai vienu reizi, taču darīja to rūpīgi.

Cietušās māte stāsta, ka video ir redzams bars jauniešu, kas par notiekošo tīksminās, tikmēr viņas meita saņem aptuveni 17 trulus sitienus pa galvu un ķermeni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērna māte un advokāts uzskata, ka šo gadījumu nedrīkst “paslaucīt zem tepiķa”. Divpadsmit gadus vecā pusaudze joprojām nav atguvusies.

12 gadus vecajai meitenei pēc notikušā ir jāapmeklē psihoterapija, tāpat viņa neapmeklē skolu. Viņas māte stāsta, ka bērnam emocionāli ir ļoti grūti, viņas skatījums uz dzīvi ir būtiski mainījies, neinteresē nekas no apkārt notiekošā. “Neviens psihologs to nevar padarīt par nebijušu. Aicinu visus, kas redzēja un dzirdēja notikušo, nepalikt vienaldzīgiem, svarīgi, lai būtu taisnīga tiesa,” lūdz bērna māte.

Tikmēr piecpadsmit gadus vecā uzbrucēja joprojām apmeklē skolu, kuras direktore uz notikušo lūkojas pragmatiski. Skolas psihologi un audzinātāji ir informēti par vardarbīgo kautiņu. Mācību iestādes vadītāja neuzskata, ka šobrīd nepieciešami drastiski lēmumi, lai disciplinētu agresīvo audzēkni.

Edīte Bišere
Jelgavas amatu vidusskolas direktore

“Tā nav ārkārtas vai vienreizēja situācija, varbūt tikai pasniegšanas veidā tā ir ārkārtēja. Jautājumu risina policija, un tajā brīdī, kad policija būs atrisinājusi jautājumu, vai tā būs krimināllieta, bet tagad saprotam, ka varbūt krimināllietas arī nebūs, šo darbu darīs un strādās speciālisti.”

Ja kāds no jums var sniegt informāciju, kas palīdzētu Laurai papildināt pierādījumu bāzi par uzbrukumu meitai Lielajā ielā 13 11. septembrī, zvaniet viņai pa tālruni: 26042634 vai policijai uz numuru 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm