tv3.lv

“Kad es tur liku mašīnu, man draudēja pārdurt riepas!” Stāvvietu trūkums Ziepniekkalnā pārvēršas konfliktā

Vairāki Ziepniekkalna mikrorajonā dzīvojošie, kuri ikdienā pārvietojas ar privāto auto, nonākuši neapskaužamā situācijā ar piemājas stāvvietām. Jau vairākas teritorijas pārņēmis privāta uzņēmuma maksas stāvlaukumu apsaimniekotājs. Cilvēki spiesti likt savus spēkratus, kur pagadās, vai nu maksāt par iespēju nolikt braucamrīku pie savas mājas.

Kā jau jebkurā blīvi apdzīvotā guļamrajonā, automašīnas īpašniekiem mūžīgā problēma ir autostāvvietas atrašana, jo īpaši vakaros, kad visi pārrodas mājās no darba. Brīvo vietu trūkumu katrs auto īpašnieks uztver citādi. Daži spēkratu īpašnieki atrod privātu stāvvietu un par to maksā, citi liek automašīnu kur pagadās, piemēram, svešā pagalmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet ir arī tādi, kas kopīgo stāvvietas teritoriju uztver par savu personīgo un, ieraugot tajā svešiniekus, rīkojas agresīvi un pat pretlikumīgi. Tāda situācija pamanīta arī Ziepniekkalnā, Bruknas ielā 14, kur kāds ēkas iedzīvotājs vēlā vakarā uz vairākām mašīnām, kas pieder citās mājās dzīvojošajiem, uzlika brīdinošas zīmītes ar lūgumu turpmāk auto novietot tikai savā dzīvesvietā.

“Dārgie automašīnu īpašnieki, kuri uz saviem spēkratiem atraduši šādas zīmītes, esiet uzmanīgi! Kad iepriekšējo reizi es saņēmu tādu brīdinājumu, man ar kādu trulu priekšmetu sabojāja motora pārsegu, bet pēc tam izsita vējstiklu,” komentē kāda sociālo tīklu lietotāja.

Savukārt Ludmila, kas dzīvo Bruknas ielā 8, raidījumam “Degpunktā” stāsta: “Līme pie vējstikliem, jā, tur ir tādi “aktīvie” kaimiņi. Tā ir viņu vēlme. Kad es tur liku mašīnu, man draudēja pārdurt riepas.”

Kaimiņu attiecības pasliktinājās, kad daļu mikrorajona stāvlaukumu, proti, daļu no Bruknas un Ozolciema ielām, pārņēma privāta uzņēmuma stāvvietu apsaimniekotājs “Cityparks”, saliekot ceļa zīmes un informatīvas plāksnes par maksas tarifiem. Tagad par stāvvietu pie Bruknas ielas 8. nama diennaktī jāmaksā četri eiro.

“Viņi piedāvāja šeit maksāt 30 eiro mēnesī. Bet par 29 eiro te ir stāvvieta blakus, kur vismaz ir kaut kāda apsardze… Mums bija līgums ar zemes īpašniekiem, un mēs viņiem maksājām. Kāpēc viņi nepagarināja ar mums līgumu? Nav zināms. Varbūt mūsu biedrība kaut ko palaida garām, vai nu “viņi” piedāvāja izdevīgāku variantu,” saka Ludmila.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgi kā Bruknas ielā, izdevīgākus noteikumus “Cityparks” piedāvāja arī Ozolciema ielas zemes īpašniekam, kādai juridiskajai personai. Ozolciema ielas 12. nama apsaimniekotāja pārstāvis, kas ir Dzīvokļu īpašnieku biedrība, raidījumam “Degpunktā” atklāja, ka nama iedzīvotāji bijuši gatavi nomāt teritoriju, taču tomēr līgums tika slēgts ar “Cityparks”.

“”Cityparks” ir iznomājis zemes gabalu, kas nav piesaistīts mājai. Tur ir salikuši zīmes, un tas ir maksas pakalpojums, lai tur noliktu mašīnu. Mājai piesaistītais gabals ir labi redzams, jo tas ir sakopts, tas ir nopļauts. Tur arī ir dzīvokļa īpašnieku mašīnas pie mājas. Pārējais nesakoptais, kur nomnieki ir “Citypakrs”, ir saliktas ceļa zīmes, un dzīvokļa īpašnieki var likt mašīnas tur tikai par maksu,” komentē DzĪB “Augstskola” pārstāve.

Izskatās, ka auto īpašniekiem darba dienu vakaros tik un tā būs jārēķinās vai nu ar ilgiem bezmaksas brīvo vietu meklējumiem, vai arī jāsamierinās ar maksas stāvvietām.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm