tv3.lv

Kandavas domes šoferis konfliktsituāciju uz ceļa risina, neļaujot sevi apdzīt

Kāds Kandavas domes šoferis, braucot ar pašvaldības auto, nespēja adekvāti tikt galā ar dusmām, kas viņu pārņēma, atrodoties uz šosejas – tīšām nogrieza ceļu kādam kravas auto šoferim, kurš it kā apšļakstījis pašvaldības darbinieka tikko nomazgāto mikroautobusu, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 26. februārī 23:00

Starp diviem automašīnu vadītājiem uz Ventspils šosejas izcēlās domstarpības, kas tika risinātas bīstamā veidā. “Peugeot” mikroautobusa vadītājs, vēloties pārmācīt oponentu, neļāva kravas transportlīdzekļa šoferim sevi apdzīt. Abi automašīnu stūrētāji, mērojoties spēkiem, pārvietojās pa pretējo braukšanas joslu. Lieki piebilst, ka citi autovadītāji tika apdraudēti visai nopietni, saka Drošas braukšanas skolas direktors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks norāda, ka dalība satiksmē nav tā vieta, kur risināt jebkāda veida konfliktsituācijas – tas ir nepareizi un bīstami. Bieži vien šoferi ikdienā neaizdomājas, kā varētu rezultāties šāda veida pārmācīšana vai konfliktu risināšana. “Vai tiešām tas iemesls ir tā vērts, ka ir jāmaksā ar savu vai citu satiksmes dalībnieku veselību?” retoriski vaicā Vanks.

“Peugeot” mikroautobusa vadītājs jeb rēķinu kārtotājs ir Kandavas domē strādājošs šoferis, kas brauca ar pašvaldībai piederošu transportlīdzekli. Kur darbinieks brauca un kāpēc nebija labā omā, viņam nācās skaidrot arī novada domes izpilddirektoram Egīlam Dudem.

Kandavas novada domes izpilddirektors Egīls Dude stāsta, ka, uzzinot par šādu gadījumu, bijis vieglā šokā, jo attiecīgais darbinieks nav tendēts uz pārkāpumiem vai agresivitātes izpausmēm, kā arī vairākus gadus braucis kā tālbraucējs. Dome pieņēmusi darbinieka paskaidrojumu.

“Viņš man teica, ka sākotnēji smagais auto gribējis apdzīt busu, bet pretī nāca mašīna, viņš parādījis kreiso pagriezienu, kas nozīmē – nepadzīt, bīstami. Pēc viņa vārdiem kravas automašīnas šoferis apvainojies,” stāsta Dude, piebilstot, ka tālāk jau sekojusi domes darbinieka agresīvā rīcība, neļaujot sevi apdzīt.

Izpilddirektors nav apmierināts ar darbinieka rīcību, lai arī kāds būtu bijis agresijas iemesls. Iestāde sadarbosies ar policiju un lems par darbinieka disciplinēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceļu satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis atgādina, ka soģi uz ceļa drīkst būt tikai policisti, lai vai kā kravas transportlīdzekļa šoferis būtu nogrēkojies. Par šādu pārkāpumu uzreiz varot dabūt sešus soda punktus, kā arī krietni lielas soda naudas piemērošanu, jo agresīva braukšana satiksmē ir viens no pilnīgi nepieļaujamiem pārkāpumiem. It sevišķi valsts ierēdņiem jārāda pareizas braukšanas priekšzīme.

Gan satiksmes eksperts, gan domes vadītājs uzskata, ka daļēji notikušo var skaidrot ar šī brīža kopējo noskaņu sabiedrībā. Pandēmijas periods cilvēkus padara vieglāk aizkaitināmus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm