tv3.lv

Krīze Kvēles ielā – mājas iedzīvotāji netiek galā ar garīgi slimu kaimiņieni

Juglas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji vēlas tikai vienu – mieru, bet tā vietā rodas pavisam citas sajūtas. Garīgi slima kaimiņiene uzvedas neadekvāti. Viņa apdraud sevi un pārējos, metot ārā pa logu sadzīves mantas un dauzot mājas sienas un ārdurvis, bet pirms dažām dienām aizdedzies pašas sievietes dzīvoklis. Ko šādā situācijā darīt mājas iedzīvotajiem un ka palīdzēt pašai neadekvātajai kundzei?

Nedēļas sakumā, daudzdzīvokļu mājā Kvēles ielā, aizdegās dzīvoklis. Bīstamo ugunsgrēku izdevās laicīgi pamanīt un izsaukt glābējus. Nelaimē cietusi kāda apmēram sešdesmit gadus veca sieviete. Viņa nogādātā ārstniecības iestādē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No sarunas ar vietējiem iedzīvotajiem “Degpunktā” uzzināja, ka dzīvokļa īpašniece gadiem traucē apkārtējiem ļaudīm mierīgi dzīvot. Sieviete lieto alkoholu un trokšņo. Kaimiņi, ar mērķi problēmu atrisināt, rakstījuši kolektīvu iesniegumu nama pārvaldniekam. Iesaistījās ari policija, bet dzīvokļa pārbaudes laikā nekādi būtiski pārkāpumi netika konstatēti.

Mājas iedzīvotāja Irēna ir satraukta par sievietes nekontrolējamo uzvedību. Viņas darbības ir neprognozējamās un neviens no pašvaldības pārstāvjiem situācijas atrisināšanā palīdzēt nevar. Māju Kvēles ielā pastāvīgi apciemo pašvaldības policisti, jo naktīs galvenā mājas dauzoņa skaļi sarunājas pati ar sevi, spārda un lauž ārdurvis un reizēm gāž skapjus un sekcijas.

Vietējie jau vairākus gadus centušies samierināties ar garīgi slimu sievieti kaimiņos, bet vienlaikus apzinājušies, ka līdz nelaimei nav tālu. Iespējams ka sievietes lēkmes ir saistītas ar medikamentu nelietošanu, vai citiem arājiem faktoriem. Rīgā agresīvajai kaimiņienei radu, kas viņu varētu pieskatīt, nav.

Mājas iedzīvotāji uzskata, ka sievietei ir nepieciešams iecelt aizgādni, kas palīdzētu viņai, kontrolētu savlaicīgu zāļu lietošanu un nodrošinātu aprūpi. Vēl viens veids, ka atrisināt problēmu ar kaimiņieni, ir ierosināt lietu tiesā.

Ja iedzīvotājiem tomēr izdosies saņemties un ierosināt lietu, Jānis Berovskis ieteiktu savlaicīgi parūpēties par pieradījumu bāzi. Likumsargu un mediķu brigādes izsaukumu protokoli, video materiāli var noderēt, kā pieradījumi tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm