Latvijas mežā atrod apmaldījušos Lietuvas iedzīvotāju

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas 30. janvārī palīdzējušas atrast kādu bezvēsts prombūtnē esošu sievieti, kura, maldoties mežā, bija nonākusi Latvijas teritorijā, informēja Valsts policijā.

31. janvārī 15:04

Likumsargi atrada sievieti un nogādāja viņu kaimiņvalstu operatīvo dienestu gādībā.

Pirmdien, 30. janvārī, ap plkst. 21.40 Valsts policijā saņemts zvans no Lietuvas policijas ar lūgumu palīdzēt meklēšanas pasākumos, pārbaudot pierobežas teritorijas mežu. Kaimiņvalstu policisti sniedza informāciju, ka Latvijas teritorijā, iespējams, atrodas bezvēsts pazudusi sieviete, kura neorientējas apkārtējā vidē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas ieradās Jelgavas novadā, Vilces pagastā, pārmeklējot teritoriju un atrada sievieti.

Likumsargi sievieti nogādāja robežkontroles punktā, kur viņa tika nodota Lietuvas policijas un medicīnas darbiniekiem.

Valsts policija vērš uzmanību, ka gadījumos, ja konstatēta personas pazušana mežā, svarīgi savlaicīgi ziņot dienestiem, lai meklēšanas pasākumus var uzsākt iespējami ātrāk, kamēr ir diennakts gaišais periods un meklējamās personas mobilais tālrunis vēl nav izslēdzies.

Vienlaikus Valsts policija aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un tuvinieku drošību pirms došanās mežā. Daži piesardzības soļi ļaus daudz efektīvāk novērst nelaimi vai apmaldīšanās gadījumā veicinās personas atrašanu:

  • Vienmēr jāpabrīdina līdzcilvēkus – jāizstāsta, jāatstāj zīmīti vai jānosūta īsziņa par savu prombūtni, plānoto atrašanās vietu un aptuveno atgriešanās laiku.
  • Pirms došanās mežā, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, iepriekš jāizvērtē pašsajūtu un iespēju robežās nevajadzētu doties uz mežu vienatnē.
    •Jāpievērš uzmanību apģērbam, ar kādu dodaties mežā, – būtiski, lai apģērbs kontrastē ar meža vidi. Vislabāk izvēlēties spilgtas krāsas apģērbu, lai glābšanas dienestiem nelaimes situācijā būtu vieglāk pamanīt meklētās personas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm