Lielvārdes “Titāniks” – daļēji nogrimis Daugavas līcī pietauvotais kuģītis

15. martā 20:48

21 metru garš un četrus metrus plats – tādi ir apmēri ledū ielūzušam un daļēji nogrimušam kuģītim Zemgales pusē. Šobrīd tas prātus nomoka ne tikai ūdens transportlīdzekļa īpašniekam, bet arī atbildīgajai pašvaldībai un Valsts vides dienestam.

Lielvārdē “Līgo”nav tikai svētki, bet arī kāda Daugavas līcī pietauvota kuģīša nosaukums. Diemžēl pirmdien apledojusī ūdens virsma radīja pārāk lielu spiedienu uz kuģa korpusu. Radās caurums, un “Līgo” pārtapa par vietējo “Titāniku”, lēni grimstot ar purngalu un vienu sānu pa priekšu. Kuģīša īpašniece no komentāru sniegšanas atteicās, taču notikuma vietā strādāja viņas pieaicināti eksperti, kuri novērtēja, vai nepastāv vides piesārņojuma riski. Iesaistījusies ir arī pašvaldība.

Tā kā līcis un zeme pieder pašvaldībai, bet kuģis ir privātpersonas nekustamais īpašums, pilna atbildība par notiekošo būs jāuzņemas “Līgo” īpašniecei.

Šī neesot pirmā reize, kad konkrētais kuģis radot problēmas. Glābēji drošības pēc notikuma vietā ir uzstādījuši absorbējošās bonas 72 metru garumā.

Par to, kādi produkti un cik lielā daudzumā noplūst nav zināms. Arī nodarītais kaitējums videi pagaidām ir neskaidrs.

Kuģīša saimniece norāda, ka šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai “Līgo” no ūdens tiktu izcelts pēc iespējas ātrāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm