tv3.lv

Liepājā novērsta nelegāla līdaku zveja nārsta laikā

Liepājā pagājušajā naktī novērsta nelegāla līdaku zveja nārsta laikā, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienests (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

2020. gada 6. martā 16:47

Naktī uz piektdienu VVD Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektori no Valsts policijas (VP) saņēma informāciju, ka Liepājā, netālu no Pērkones kanāla, aizturētas un pārbaudītas divas iepriekš par maluzvejniecības pārkāpumiem sodītas personas. Pastāvēja aizdomas, ka šīs personas, iespējams, ieguvušas nelikumīgu lomu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VVD inspektori veica tuvumā esošā ūdens objekta apskati un konstatēja, ka Pērkones kanāla malā atrodas divvietīga gumijas piepūšamā laiva. Netālu no tās nomesti divi polietilēna maisi ar zivīm. Maisos atradās divas līdakas, viens līnis, vairākas raudas, asari un plaudis.

Kļaveniece stāstīja, ka no aizturēto personu sniegtajām liecībām noskaidrots, ka zivis iegūtas nelegāli, veicot zveju ar nelegāliem zvejas rīkiem. Tā kā zvejas rīki netika konstatēti ne krastā, ne laivā, VVD inspektori veica to meklēšanu Pērkones kanālā. Viena no aizturētajām personām piekrita parādīt zvejas rīku aptuveno atrašanās vietu, kā rezultātā VVD inspektors atrada un izcēla no Pērkones kanāla vienu zivju tīklu un vienu reņģu tīklu. Tie bija sasieti kopā un to kopējais garums bija 71 metrs. Tīklos esošās zivis tika atbrīvotas un atlaistas atpakaļ kanālā.

Abas aizturētās personas nogādātas VVD, kur sniedza rakstiskus paskaidrojumus. Par konstatēto nelikumīgo zveju abām personām tika sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Personas savu vainu atzina, piebilda VVD pārstāve.

VVD atgādina, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

Savukārt no 1. marta līdz 15. jūnijam aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegts iegūt līdakas. Zaudējuma atlīdzība par vienu lieguma laikā lomā paturētu līdaku ir 145 eiro.

Aizliegums neattiecas uz zinātnisko izpēti un citiem saskaņotiem gadījumiem, kam ir īpašs nolūks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm